Iben kuuma julkaisu vuoden ainoalta keikalta: "Kun minusta joskus veistetään patsas.."

Iben kuuma julkaisu vuoden ainoalta keikalta: 'Kun minusta joskus veistetään patsas..'

Ibe nauttii supersuosiosta.

Mainos
Mainos päättyy

Salamannopeasti suosikkiräppäriksi noussut Ibe (Ilmari Johannes Kärki), 24, teki vuoden ainoan esiintymisensä viime viikonloppuna Ruisrockissa.

Räppäri Ibe värjäsi tukkansa – hurja muodonmuutos!

Ibe julisti vuoden alussa olevansa pitkällä keikkatauolla. Hän julkaisi Instagram-storyssaan päivityksen, jossa sanoi suostuvansa tekemään yhden keikan vuoden aikana 50 000 euron keikkapalkkiolla.

Pian Ibe julkaisi kuvakaappauksen, joss Ruisrock-festivaalin Instagram-tili oli vastannut kuvaan kädenpuristus-emojilla. 

Mainos
Mainos päättyy

Räppäri Iben tempaus aiheutti sekasorron Helsingin keskustassa: järjestyksenvalvojat taluttivat artistin pois

Ibe olikin yksi Ruisrock-viikonlopun odotetuimmista esiintyjistä. Räppäri julkaisi tilillään paljonpuhuvan kuvakarusellin vuoden ainokaisesta keikastaan.

Sekasorron juna-asemalla aiheuttanut Ibe joutui varkaan uhriksi: "Lähetän voimakkaita kirouksia"

Viikon aikana olen tajunnut ainakin sen, että tämä kyseinen hetki on tähänastisen elämäni kuvatuin hetki. Se on hyvä, koska kun minusta joskus veistetään patsas, niin tuohon asentoon tahdon sen veistettävän, hän julistaa.

Kuvat on taltioitu hetkestä, jossa kohuräppäri kaataa vettä vesipullosta päälleen. Iben fanit sekosivat näystä, ja videoita Iben vesileikeistä onkin pyörinyt eri sosiaalisen median alustoilla koko viikon ajan.

Mainos
Mainos päättyy

Räppäri Ibe tilasi Ranskasta 140 pulloa vettä: "Vuoden ekoteko"

@ibe

kiitollinen siunattu onnellinen

♬ alkuperäinen ääni - ibe
Mainos
Mainos päättyy
Ladataan