Helena Ahti-Hallbergilla ongelmia ulkomailla

Helena Ahti-Hallbergilla ongelmia ulkomailla
20240216 TAMPERE. ISKELMÄGAALA. Helena Ahti-Hallberg. KUVA: ATTE KAJOVA

Tanssituomari kertoi vastoinkäymisistään sosiaalisessa mediassa.

Mainos
Mainos päättyy

Tanssii tähtien kanssa -ohjelman tuomaristosta tuttu tanssija Helena Ahti-Hallberg, 56, kertoi Instagramissa haasteistaan Espanjassa.

Helenalla on ollut pitkäaikaisena haaveena ostaa kakkoskoti Espanjasta puolisonsa Ericin kanssa.

Asunnon ostaminen aurinkorannikoilta on kuitenkin osoittautunut kuitenkin yllättävän vaikeaksi ja pariskunta kävikin lukuisissa asuntonäytöissä ennen oikean asunnon löytymistä.

Mainos
Mainos päättyy

Haasteita riittänyt

Ei voisi uskoa, että talon ostaminen Espanjasta voi olla näin haastavaa. Vaikka tarjouksemme on hyväksytty jo heinäkuun lopussa, on kohde ollut myytävänä edelleen vain paremman tarjouksen toivossa, Helena kirjoittaa.

Päivityksen yhteyteen Helena laittoi yhteiskuvan Eric-rakkaansa kanssa. Lähikuvassa Helena katsoo kameraan ja Eric katsoo häntä. Pariskunnan takana näkyy suljettuja aurinkovarjoja.


Ensimmäistäkään kauppaan vaadittua virallista asiakirjaa myyjä ei ole hankkinut, asuinkelpoisuustodistus ja rikkeettömyystodistus ihan vaan esimerkkinä, tähtituomari listaa.

Mainos
Mainos päättyy

Odottaminen tuskastuttaa

Helena kertoo, että he menevät pian talolle insinöörin kanssa ja toivovat, että asiat alkaisivat edetä. Malttamattomaksi itseään kuvaileva Helena kertoo tämän olleen iso kasvuprosessi.

Minun mielestä kaiken pitäisi olla valmista mieluiten jo eilen, odottaminen on tuskallista, varsinkin kun ei itse voi vaikuttaa asiaan, Helena tuskailee.

Päivitys päättyy kuitenkin toiveikkaaseen sävyyn tulevasta.

Olemme kuitenkin yhä varmempia, että kuljemme oikeaa tietä. Uskon, että me joku päivä päästään maaliin, Helena kirjoittaa toiveikkaana.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan