Heikki Kovalaisen vauva on saanut nimen - suloinen kuva pienokaisesta

Heikki ja Catherine Kovalainen kertoivat juhannuksen jälkeen saaneensa poikavauvan.
Rallikuski Heikki Kovalainen ja hänen vaimonsa Catherine Kovalainen kertoivat ilouutisen juhannuksen jälkeen. Pariskunta on nimittäin saanut esikoislapsensa.
Katso Seiskan tuoreimmat viihdeuutiset:
Lapsen saaminen oli yksi Heikin unelmista. Moottoriurheilun mestari oli pitkään puhunut julkisuudessa lapsihaaveistaan.
- Olisi kiva, että meillä olisi pikkunassikoita. Aika näyttää, kuinka käy, Heikki hymyili Seiskalle joulun alla.
Suomeen palannut Heikki Kovalainen: Haaveilen perheenlisäyksestä
Heikki ja Catherine salasivat raskauden loppuun saakka, ja pienokainen syntyi lopulta juhannuksena, pari kuukautta etuajassa.
Heikki lisäsi tänään (7.7.) Instagram-sivulleen suloisen kuvan, jossa poikavauva makoilee sini-valkoraidallisen peiton alla silmät ummessa ja näyttää hymyilevän vienosti. Samalla heikki tulee paljastaneeksi esikoisensa nimen.
- Kiitos kaikista tervehdyksistä - poikavauvamme Emil Kasperi Kovalainen ja äiti (ja isä) voivat edelleen hyvin! Heikki kirjoittaa kuvatekstissä vapaasti suomennettuna.
- Olemme ottaneet käyttöön päivittäisen "8 pysähdyksen ruokintastrategian", muuten arkea tavalliseen tapaan.
Janni Hussi uudesta aluevaltauksestaan: Rakastan olla epämukavuusalueella
Heikki kertoo kuvatekstissä myös palaavansa itse rallin pariin tänä viikonloppuna. Hän on parhaillaan Japanin pohjoisimmalla saarella, Hokkaidossa.
- Kapeat ja mutkikkaat tiet odottavat meitä. Ne ovat melko erilaisia suomalaisiin teihin verrattuna, mutta olemme valmiina lähtöön rallitiimi AICELLON joukkojen kanssa!
Heikki Kovalainen palasi Suomeen Catherine-vaimonsa kanssa: ”Ulkomaat eivät ole tuntuneet kodilta”
Heikillä ja Catherinella on takanaan yli 20 vuoden rakkaus. He tapasivat toisensa Englannissa vuonna 2002. Catherine työskenteli pitkään Heikin avustajana.
Pariskunta meni naimisiin Las Vegasissa vuonna 2014.