Gasellit suuntasivat keikalle Ouluun – Hätä-Miikkaa ei lentokoneessa näkynyt: "Heräsin pommiin!"

Hätis junassa
Mainos
Mainos päättyy

Keväällä Veli-albumin julkaissut Gasellit-yhtye esiintyy tänään perjantai-iltana Oulussa, tai ainakin niin olisi tarkoitus. Nimittäin neljän miehen räppiryhmästä, joka koostuu Hätä-Miikasta, Päkästä, Thube Hefneristä sekä Musajusasta, vain kolme pääsi tänä aamuna lentokentälle sekä matkalle kohti Oulua.

Poppoo julkaisi aamulla sosiaalisessa mediassa videopätkän sekä valokuvan, jossa ihmeteltiin Hätä-Miikan olinpaikkaa. Miestä kun ei lentokoneessa näkynyt.

Facebook-vinoilu on julkaistu yhtyeen omilla sivuilla aamukuuden aikaan, mutta vasta 11 pintaan kuvaan kommentoi itse kadoksissa ollut herra. 
- Ei hätää veljet! Mä tuun peräs, Hätä-Miikka kommentoi.
Valokuvassa puolestaan lukee: Heräsin pommiin. Kommentti on aiheuttanut hilpeyttä, sillä mitä luultavammin Hätä-Miikka ei herännyt pommiin vaan niin sanotusti nukkui pommiin. 
Mainos
Mainos päättyy

Kello yhden aikaan iltapäivällä Hätä-Miikka oli päivittänyt yhtyeen Instagram-tilille valokuvan, jonka perusteella mies sadaan vielä illan keikalle. 

 

ei hätää ystävät! täält tullaan oulu! #verynice

Henkilön G-Mob Official (@gasellit) jakama julkaisu

 

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Gasellit suuntasivat keikalle Ouluun – Hätä-Miikkaa ei lentokoneessa näkynyt: "Heräsin pommiin!"