Erna Huskon toiminta öky-Mersussa ihmetytti – kuva

Erna Husko
Mainos
Mainos päättyy

Erna Husko käytti öky-Mersuaan tyhjäkäynnillä pitkät tovit Kasarmitorilla Helsingissä.

– Erna näpytteli kännykkäänsä kiivaasti. Ilmeestä päätellen oli intensiiviset viestittelyt käynnissä, kanssa-autoilijat pohtivat.

Erna Husko sai taas parkkisakot ja kävi hemmotteluhoidossa: ”Tämä tuntuu niin oudolta ja laittomalta”

Ernan auto
Mainos
Mainos päättyy

Seiskan syyskuisessa selvityksessä paljastui, että Erna on piinkova bisnesnainen. Hän on perustanut nimeään kantavan yrityksen vuonna 2020.

Yhtiön liiketoiminta-alueeksi on merkitty markkinoinnit, valmennukset, konsultoinnit ja kaikki laillinen liiketoiminta.

Video ei herkille! Erna Husko rajussa kissatappelussa kahden naisen kanssa - julkkisbaarissa paikalla myös Sonja Aiello

Erna Husko Oy on harvinaisen kannattava.

Se teki ensimmäisellä tilikaudellaan peräti 502 000 euron liikevaihdon. Kulujen jälkeen viivan alle jäi muhkeaakin muhkeampi 296 000 euron voitto.

Nyt on muhkeaa! Erna Huskolla on käsittämätön rahasampo – näin paljon pakaroistaan kuuluisa sometähti teki firmallaan voittoa

Huikea voitto selittyy osittain firman pienillä henkilöstökuluilla: palkkoja on maksettu sivukuluineen vain 21 000 euron edestä.

Mainos
Mainos päättyy

Fitnessvaikuttaja nosti firmastaan ensimmäisen tilikauden päätteeksi vajaan 24 000 euron osingon.

Tilaa Seiska tästä!
 
Oletko jo tilaaja? Lue tuoreimman Seiskan digilehti lomakkeella.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan