Ensi viikolla avioituva Mikko Koivu ja Nattie-rakas lounastivat nuutuneina – paljonpuhuva kuva!

Silminnäkijä ihmetteli kaksikon vaisua olemusta.
NHL-tähti Mikko Koivu, 41, majailee edelleen Turussa, vaikka ensi viikolla hän juhliikin häitään rapakon takana.
Turun kauppahallissa asioinut Seiskan lukija teki perjantaina (11.10.) mielenkiintoisen havainnon. Yhdentoista aikaan aamupäivällä kauppahalliin saapui nimittäin tutun näköinen pariskunta. Kyseessä oli jääkiekkotähti Mikko Koivu tyttöystävänsä Natalie "Nattie" Dillonin kanssa.
Pariskunta oli saapunut lounastamaan kauppahallista löytyvän kalaliike S. Wallinin antimia. Silminnäkijän mukaan Mikko ja Nattie olivat keskittyneet syömiseen harvinaisen totisina.
– Molemmat tuijottivat lautasiaan vateliaina. Vasta kun he olivat syöneet, pari vaihtoi keskenään muutaman sanasen, kauppahallista raportoidaan.
Tuttu parivaljakko
Silminnäkijä kertoo, ettei ollut tilanteessa ainoa, joka oli äkännyt napata pariskunnasta valokuvan.
- Mikko huomasi tapahtuman ja huomautti Nattielle, että heistä otetaan juuri valokuvaa. Minua he eivät kuitenkaan huomanneet.
Pariskunta on tottunut Suomessa asuessaan kiinnostuneiden kansalaisten lähestymisyrityksiin. Erityisesti Turussa, Mikon ja Nattien kotikaupungissa, pari on monelle kaupunkilaiselle tuttu parivaljakko.

Lähtö Jenkkilään lähestyy
Mikko ja hänen tyttöystävänsä Nattie ovat olleet keskellä vaiherikasta saagaa yrittäessään päästä Yhdysvaltoihin viettämään lokakuisia häitään. Lähtöä on hankaloittanut se, että Mikon ex-vaimo Helena Koivu ei ole allekirjoittanut ex-parin yhteisten lasten passihakemuksia ja matkustuslupa-asiakirjoja. Helena pelkää menettävän lapsensa jälleen toiselle mantereelle.
Keskiviikkona (9.10.) Seiska uutisoi, että Turun poliisi oli myöntänyt luvat passeihin Helenan vastustuksista huolimatta.
Tämä tarkoittaa sitä, että Mikko matkustaa todennäköisesti näillä näppäimillä Nattien ja Koivujen lasten kanssa Yhdysvaltoihin.
Mikko ja Nattie avioituvat tämän hetkisen tiedon mukaan ensi viikon sunnuntaina (20.10.).
