Elina Gustafssonilta yllättävä paljastus: "Eksä pitää huolen"

Anskun piirakka maistuu ex-nyrkkeilijälle.
Nyrkkeilystä ulkoliikuntaan vaihtanut Elina Gustafsson ja tanssija Ansku Bergström ilmoittivat tammikuun puolivälissä eronneensa.
Ex-pari pitää kuitenkin edelleen toisiinsa ahkerasti yhteyttä esimerkiksi rescue-koiransa Maggien hoitoon liittyen. Koiraa on eron jälkeen nähty mukana sekä Elinan että Anskun riennoissa.
Myös viime vuonna hankittu mökki on yhä Elinan ja Anskun yhteisomistuksessa, ja koira ja mökki siirtyivät sunnuntaina (23.3.) Anskulta Elinan haltuun. Elina jakoi Instagram-tililleen tarinoita, joissa riehui pitkin mökkiä koiransa kanssa.
– A-L oli nii siistiks jättäny et piti tehd vähän kodikkuutta, Elina kirjoitti ilottelujensa yhteyteen.
Eksän herkut
Siisti mökki ja iloinen koira eivät suinkaan olleet ainoa asia, joita Elina sai Anskulta tämän mökkiviikonlopun päätteeksi.
Iloriehumisia seuraavassa tarinassaan hän maistelee Anskun valmistamaa mustikkapiirakkaa, ja vitsailee herkuttelunsa kaksoismerkityksellä.
– Nyt on niin herkullinen hetki käsillä, että tästä saisi väännettyä vaikka mitä, mutta... vielä kerran saa maistaa eksän piirakkaa, Elina toteaa kameralle naureskellen.
– Eksä pitää huolen, että mäkin saan vielä piirakkaa, hän kuittaa toisessa pätkässä, ja survaisee koko palasen kerralla suuhunsa.
Valo kohti
Ennen mökille lähtemistään Elina vietti viikonloppunsa Porissa, josta hän on kotoisin. Hän totesi syyksi sen, että koki kehonsa kaipaavan lepoa.
Mökillä häntä odottivat "bestis" eli Maggie, avantoa, takkatulta ja piirakkaa.
– alkuvuosi on ollu kyllä heviä aikaa ja nyt tuntuu et alkaa keho ja mieli heräämään kunnolla valon ja kevään mukana, Elina päivittää kuulumisiaan Instagramiin julkaisemansa videon yhteydessä.