Cheek uhattiin tappaa ennen Hartwall-areenan keikkaa! Uransa päättävä räppäri avautuu Seiskan erikoishaastattelussa

Cheek avautuu Seiskan erikoishaastattelussa.
Mainos
Mainos päättyy

Räppäri Cheek eli Jare Tiihonen, 36, lopettaa ansiokkaan uransa viikonloppuna Lahden mäkimontussa järjestettävään konserttiin.

Ennen jäähyväisiään Cheek antoi Seiskalle mittavan erikoishaastattelun, jossa räppäri käy läpi uransa vaiheita ja käy läpi elämäänsä

Missasitko Cheekin historiallisen ilmoituksen? Näillä sanoin Jare Tiihonen kertoi uransa päätöksestä - katso koko lehdistötilaisuus!

Julkisuuden vuoksi Cheekin osoitetietoja ei anneta viranomaisrekistereistä kuin toisille viranomaisille. Lisäksi turvamies kiertää mukana keikoilla ja jopa iltariennoilla.

Seiskan erikoishaastattelussa Cheek huokaa yrittävänsä välttää julkisuuden haittapuolista puhumista, sillä hänestä se näyttäisi, että räppäri itkee niistä. Pyynnöstä hän kuitenkin kertoo, mitä tarkoittaa.

Mainos
Mainos päättyy

Kääk! Cheek ja Sami Kuronen nauttivat virvokkeita – turvamies jäpitti vieressä! Kuva!

– Hurjimpia tapauksia ovat olleet, kun uhataan henkeä ennen Hartwall-areenan keikkaa tai tullaan hakkaamaan kotiovea.

– Nämä ovat niitä, joissa mennään tiettyjen rajojen yli. Paljon suvaitsen, mutta kotini olen halunnut pitää hengähdyspaikkanani. Minulla on muutenkin niin vähän omaa tilaa, ettei sitä saa viedä kokonaan.

Lue kahdeksan sivu ekstra ja erikoishaastattelu Cheekistä torstaina ilmestyneestä Seiskasta!

TILAA SEISKA TÄSTÄ!

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan