Autot pitävät Salatut elämät -tähti Maija-Liisa Peuhua hereillä: Mitä ne siellä yöllä tekevät!

Maija-Liisa Peuhu
Mainos
Mainos päättyy

Ulla Taalasmaana Suomen kansan hurmannut Maija-Liisa Peuhu, 79, on asunut Helsingin Laajasalossa jo 30 vuotta. Aviomiehensä Keijo K. Kulhan, 84, kanssa elämä saaristossa on ollut rauhallista.

Kodin rauhaa on kuitenkin viime aikoina koetellut rakkaan asunnon kokonaisvaltaiset korjaustyöt.

– Laajasalon-kotimme on ollut valtavassa remontissa. Muun muassa keittiö ja kylpyhuone on uusittu kokonaan. Tämä on ollut hurjaa mylläkkää, Maija-Liisa huokaa.

Konkarinäyttelijä on pakoillut miehensä kanssa remonttia Herttoniemessä.
Konkarinäyttelijä on pakoillut miehensä kanssa remonttia Herttoniemessä.

Salatut elämät -legenda Maija-Liisa Peuhu: Kotini on asuinkelvoton!

Mainos
Mainos päättyy

Pariskunnan koti on ollut laajan remontin takia asuinkelvoton. Onneksi väliaikainen majapaikka löytyi kuitenkin läheltä, Herttoniemestä.

Aviopari onkin asunut väistötiloissa jo jonkin aikaa. Vaikka välimatka kahden kodin välillä ei ole pitkä, Maija-Liisa on huomannut aviomiehensä kanssa huomattavan eron muun muassa asuinalueiden melutasossa.

– Herttoniemessä olemme ihmetelleet kaupungin jatkuvaa hälinää. Autot ja liikenne kulkevat läpi yön, ja olemmekin monesti heränneet hämmästelemään, että mitä ne siellä oikein yöllä tekevät!

Maija-Liisa Peuhu on nähty Ulla Taalasmaan roolissa jo yli 20 vuoden ajan.
Maija-Liisa Peuhu on nähty Ulla Taalasmaan roolissa jo yli 20 vuoden ajan.

Remontin valmistuessa paluu Laajasalon seesteiseen ympäristöön onkin Maija-Liisalle varmasti mieluinen.

Näyttelijä Maija-Liisa Peuhu ja aviomies Keijo jaksavat koronaeristystä huumorin avulla: Minua huvittaa kaikki!

Suosikkinäyttelijä kertoo, että omaan kotiin ei ole vielä hetkeen asiaa. Vessassa asiointi on tällä hetkellä mahdotonta, sillä veden tulo on katkaisu kokonaan.

Mainos
Mainos päättyy

Huulta on onneksi jaksettu heittää remonttirumbankin keskellä.

– Remontoidussa asunnossa on vedet poikki vielä pitkän aikaa. Vitsailimmekin miehemme kanssa, että pitääkö tuohon ulos pystyttää kohta bajamaja, Maija-Liisa nauraa.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan