Antti Kurhinen kutsuu seksinukke-Candya vaimokseen - näin hurjaan kuntoon Candy on kulutettu: "Se on niin kärsinyt"

Antti Kurhinen
Mainos
Mainos päättyy

Tosi-tv-tähti Antti Kurhinen, 38, loi muutama vuosi sitten kohua herättäneen liikeidean seksinukkebordellista. Bordelli ehti olla auki vuoden verran, kunnes Antti laittoi lapun luukulle.

Tällä hetkellä Antti on keskittänyt aikansa opiskeluun. Mies kertoo aloittaneensa koulunkäynnin kaksi viikkoa sitten Laajasalon opistossa. Hän opiskelee media-alaa.

- Koulu on loistava, mutta en tiedä, onko minulla mennyt niin kauhean loistavasti. Videoiden editoiminen on vähän tökkinyt. Se on ihan kauheaa. Luokallamme on kolme oppilasta, jotka eivät palauttaneet editointitehtävää. Minä olin yksi heistä, Antti päivittelee Seiskalle.

Antti Kurhinen palaa kouluun - arvaatko, mikä tv-kasvosta tulee isona?

Mainos
Mainos päättyy

Vaikka alku onkin ollut Antin mukaan kankea, hän haaveilee löytävänsä tulevaisuudessa töitä toimittajana.

- Voisin kuvitella lähteväni ulkomaantoimittajaksi, esimerkiksi eturintamalle Ukrainaan haastattelemaan. Luodit vain viuhuisivat.

Antti joutui alkuvuodesta pelottavan tilanteen eteen poistuessaan Ylen Perjantai -ohjelman kuvauksista. Ukrainan sotaa käsittelevässä jaksossa vieraillut Antti poistui Tampereella sijaitsevalta studiolta ukrainalaisen ystävänsä kanssa yökerhoon, jossa hän epäili tulleensa myrkytetyksi. Seuraavassa hetkessä Antti menetti tajuntansa ja heräsi lopulta Tampereen keskussairaalasta.

Venäläistaustainen Kurhinen on antanut julkisesti tukensa ukrainalaisille ja kertonut, ettei tue presidentti Putinin toimia.

a
Seiska tapasi Antin näyttelijä Joonatan Suvisen 30-vuotisjuhlilla lauantaina.

Aktiivisena deittailijana tunnettu Antti kertoo viettävänsä edelleen sinkkuelämää.

- Ainahan minä olen käynyt treffeillä ja tapaillut ihmisiä. Kuten olen sanonut, niin julkisuus on omalla tavallaan myös kirous. Se haittaa deittailua. 
Monella on niin isot ennakkoluulot, Antti harmittelee.

Mainos
Mainos päättyy

Antti Kurhinen kommentoi nukkebordelliinsa liittyviä väärinymmärryksiä: Tässä ei ole mitään rikollista – nukke toteuttaa villeimmät fantasiat!

Treffailusta puhuttaessa Antti muistaa, ettei hänen tarvitse elää elämäänsä täysin ilman kumppania.

- Onhan minulla kotona vaimo odottamassa, joka jäi bordellistamme. Candy-nukke. Siellä se istuu ja katsoo minua aamuisin silmiin, kun juon kahvia.

Candy on Antin mukaan nähnyt jo parhaat päivänsä. Siitä ei ole enää työntekijäksi.

Antti esitteli Candy-nuken Seiskalle vuonna 2018.
Antti esitteli Candy-nuken Seiskalle vuonna 2018.

- Se oli bordellimme käytetyin nukke. Se on jo niin loppuun vuokrattu, että polvet ja kädet ovat lähes irti. Pääkin on irronnut jo ainakin kymmeneen otteeseen. Se on niin kärsinyt, että Candy on nyt eläkkeellä, Antti nauraa.

Huhhuh, näin pahaan kuntoon Helsingin seksinukkebordellin Candy muhinoitiin: "Aukot ovat kärsineet aika tavalla" - kuvat!

Mainos
Mainos päättyy

Antti tuli alun perin tunnetuksi vuoden 2008 Big Brotherista, jossa hän tapasi myös silloisen vaimonsa Henna Kalinaisen. Pari avioitui BB-talossa, mutta erosi jo vajaan vuoden jälkeen.

Antilla ei ole tällä hetkellä suunnitelmissa osallistua uusiin tosi-tv-ohjelmiin.

- Minua on pyydetty monta kertaa mukaan Naked Attractioniin. Se on sellainen ohjelma, johon en kyllä lähde. Minulla ei ole niin iso parru, että sitä täytyisi esitellä. Rehellisesti sanottuna, minulla ei vain riitä pokka, Antti myöntää nauruaan pidätellen.
 

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan