Akseli Herlevin luo muuttanut perintöprinsessa Emmi Suuronen: Taas kodinvaihto edessä?!

Seiska paljasti viime viikolla, että Naughty BRGR -ravintoloitsija Akseli Herlevi, 35, ja Miss Suomen ensimmäinen perintöprinsessa Emmi Suuronen, 27, ovat ottaneet parisuhteessaan askeleen eteenpäin.
Vinkkien mukaan vuodenvaihteesta asti yhdessä viihtyneet ja alkukesästä seurustelunsa julkistaneet Akseli ja Emmi olisivat muuttamassa yhteen. Sen johdosta Emmi olisi luopumassa omasta asunnostaan.
Seiska tavoitti muutto-operaation jälkeen Emmin.
– Jahas! Kyllä, kävimme tosiaan tyhjäämässä Vantaan-asuntoni, kaunotar kertoo.

– Päätimme päästää asunnon pahasta ja luopua siitä, sillä olemme olleet kahden kämpän loukussa. Olen kuluneen vuoden aikana viettänyt yhä enemmän aikaa Aksun luona, joten emme enää tarvitse kahta kotia.
Nyt kaksikko on virallisesti siirtämässä kirjansa yhteiseen osoitteeseen Akselin entiseen poikamiesboksiin Helsingin ydinkeskustassa.
Vaikka Emmi on rakennusinsinöörinä raudanluja taloammattilainen, valmiisiin asuntoihin hän suhtautuu varovaisemmin.
– Olen todella surkea sisustaja! Meillä on Aksun kanssa aika samanlainen maku, joten nähtäväksi jää, näkyykö siellä naisen kädenjälki tulevaisuudessa enemmän.
– Oma asuntoni oli niin pieni, ettemme mahtuneet sinne. Mutta emme kyllä meinaa mahtua Akselinkaan luo! Siksi alamme varmaankin seuraavaksi kiikaroida uutta yhteistä kotia, Emmi paljastaa.
Katso paparazzikuvat pariskunnan muutosta tuoreimmasta Seiskasta!