Tuomarit tylyttävät Noora Karmaa Tähdet, tähdet -ohjelmassa: ”Kotimeininkiä”

Noora Karman hip hop -esitys ei vakuuta tuomaristoa Tähdet, tähdet -jaksossa.
Tähdet, tähdet -musiikkikilpailun viidennessä jaksossa perjantaina 3. toukokuuta testataan kisaajien rap-osaamista. Mentalisti Noora Karman hip hop -esitys ei suju parhaalla mahdollisella tavalla – ainakaan, jos vaikkapa tuomari Lilli Paasikiveltä kysytään.
Lilli kritisoi Nooran laulua Outkastin Hey Ya! -kappaleessa varsin selvin sanoin.
– Laulajana toivoisin, että nauhoittaisit pikkasen itseäsi ja olisit tarkempi sävellajien suhteen. Alussa oli vähän hakusessa se, että missä sävellajissa mennään. Korvasit sen kyllä vahvalla esiintyjän tahtotilalla, Lilli arvioi.
– Tulevaisuutta varten kuuntele itseäsi tarkemmin sen suhteen, että missä sävellajissa kappale menee, Lilli vielä painottaa.
Myös tuomarikollega Juuso Mäkilähde esittää samansuuntaisia ajatuksia.
– Kieltämättä jossain kohtaa ajattelin, että viekö biisi enemmän Nooraa kuin Noora biisiä. Mutta pääsit lopulta biisin selkään, Juuso kommentoi.
– Kaikella hyvällä, siinä oli vähän sellaista kotimeininkiä. Jokainen voi varmaan samaistua, että jos kotona alkaa siivota tai laittamaan ruokaa ja tällainen biisi tulee, niin se vie mennessään ja alkaa jorailemaan mukana, Juuso maalailee.
Sami Yaffakin kiinnittää huomiota Nooran laulumelodioihin.
– Pääasiahan tässä on se, että tullaan pitämään hauskaa. Se sävellaji nyt oli Grand Canyonissa, mutta sellaista sattuu, ei se niin vakavaa ole, Sami kommentoi diplomaattisesti.
Tähdet, tähdet Nelosella ja Ruudussa perjantaisin ja sunnuntaisin.
