Katso logo

Nämä kappaleet kuullaan Vain elämää -joulujaksossa

Nämä kappaleet kuullaan Vain elämää -joulujaksossa
vain elämää costello_hautamaki_eini_hanna_pakarinen_ilta_jussi_rainio_marko_hietala_roope_salminen_waldo

Vain elämää -kausi huipentuu totutusta poikkeavaan päätösjaksoon.

Mainos
Mainos päättyy

Vain elämää -kausi saa päätöksensä 20. joulukuuta joulujakson merkeissä. Joululauluja eivät ole kuitenkaan tällä kertaa esittämässä tämän syksyn artistit, vaan ohjelmassa nähdään edellisvuosien parhaita joulupaloja. Älä lue pidemmälle, jos et halua tietää, mitä kappaleita jaksossa kuullaan.

Jaksossa nähdään kohtauksia myös menneiltä jouluillallisilta.

Illan jaksossa kuullaan kaudelta 10 nähdään Elastisen Tip tap (Tonttujen jouluyö), JVG:n Sika sekä Erinin, Paula Vesalan ja Maija Vilkkumaan Tonttuparaati.

Kaudelta 11 mukana ovat Stigin Piparia, piparia, Jannika B:n Joulupukki matkaan jo käy ja Herra Ylpön Hei tonttu-ukot hyppikää.

Mainos
Mainos päättyy

Kaudelta 13 nähdään Tommi Läntisen ja Michael Monroen Merry Xmas Everybody ja Erika Vikmanin En etsi valtaa, loistoa.

Kauden 14 jouluesityksistä on valittu mukaan Hätä -Miikan ja Musa-Jusan Pukkikeikkaa, Jouni Hynysen Kympin tyttö sekä Anna Puun ja kanadalaisartisti Matt Duskin yhteisesitys Let it Snow!

Vain elämää: Joulu Nelosella ja Ruudussa perjantaina 20.12. klo 20.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan