Katso logo

Jaajo Linnonmaa jätti Diilin – Toni Lähde teki yllättävän ratkaisun

Jaajo Linnonmaa jätti Diilin – Toni Lähde teki yllättävän ratkaisun
20220317, Helsinki. Diilin pressitilaisuus Hotelli Clarionissa. Kuvassa Toni Lähde.

Diilissä puhaltavat uudet tuulet.

Mainos
Mainos päättyy

Diiliä viisi kautta kipparoinut Jaajo Linnonmaa kertoi Instagram-tilillään lopettavansa ohjelman tekemisen. Heti perään myös Jaajon neuvonantajana jokaisella kaudella nähty pitkä-Toni eli Toni Lähde ilmoittaa jättävänsä tuotannon, kuten myös kaksi kautta mukana ollut Amel Gaily.

Toni ja Amel ovat molemmat julkaisseet saman tekstin Instagram-tileillään. Teksti on osittain sama, jonka myös Jaajo julkaisi. Kirjoituksessa todetaan keskustelun jatkosta virinneen viime kauden kuvausten päätteeksi.

– Todellisuus kolmelle ruuhkavuosia elävälle yrittäjälle on nyt se, että kun syksy kuvataan Diiliä, ja kevät sitä promotaan, niin 6 kk keskittymistä tv-ohjelmaan syö pahasti resursseja muista duuneista ja perhe-elämästä. Oltiin kaikki samaa mieltä, että nyt on hyvä hetki lopettaa, kun ohjelma on vielä suosionsa huipulla.

Mainos
Mainos päättyy

Nähdään vielä Diilissä?

He halusivat tiedottaa asiasta nyt, jotta saavat keskittyä kesän viettoon.

– Iso kiitos meidän neuvonantajien puolesta big dog Jaajolle, sekä tietenkin kanssaneuvonantajalle Nooralle, joiden kanssa johtoryhmien tekeminen on ollut kunnia, oppikoulu ja suuri etuoikeus. Kun on laittanut 5 vuotta elämästä, yhteen tv-ohjelmaan, niin se on hienoa, että siitä on saanut näin älyttömän paljon, kirjoituksessa viitataan edelliseen neuvonantajaan, nykyiseen kansanedustajaan Noora Fagerströmiin.

Kuten Jaajokin omassa julkaisussaan, myös neuvonantajat vihjaavat, että heitä voi joskus ehkä vielä nähdä Diilissä, jos sopiva projekti tulee eteen.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan