
Clarissa Hedman teki härskin peliliikkeen Selviytyjissä – yksi kovimmista pelaajista ulos
Sotong-heimo joutui jo neljättä kertaa peräkkäin heimoneuvostoon ja pudottamaan pois yhden jäsenistään.
Kisoissa loistanut toimittaja Lloyd Libiso joutui jättämään Selviytyjät Suomen neljäntenä kilpailijana.
Lloyd oli liitossa Clarissa Hedmanin kanssa, ja he pohtivat jaksossa Viki Konssin äänestämistä. Toisaalla Tytti Junna mietti, ettei tiedä, voiko Clarissaan luottaa, sillä tällä tuntui olevan niin monet verkot vesillä.
Tytin liittolainen Riitta-Liisa Roponen uskoi, että Clarissa tekee jo peliliikkeitä heimojen yhdistymistä silmällä pitäen ja on siksi hyvää pataa Lloydin kanssa.
– Se tietää, että Lloydilla on siellä se valtava haaremi, Tytti viittasi toiseen heimoon.
– Aha. Mutta sitten se ratkaisee. Eli Lloyd, Kipa Tiivola nimesi äänestyksen kohteen.
– Niin. Koska sitten sillä ei ole sitä väylää sinne, Tytti päätti hiekoittaa Clarissan tietä.
Kukko teurastetaan Selviytyjissä – naiset järkyttyvät: ”Tilanne oli oikeasti aika kauhea”

Naiset sopivat hämäykseksi Lloydin kanssa, että kaikki olisivat äänestämässä Vikiä. Myös Clarissa kirjoitti lopulta muiden mukana Lloydin nimen äänestyslappuun.
Tuloksen selvittyä Lloyd kiitti heimoaan uskomattomasta reissusta, mikä sai Tytin ja Kipan kyynelehtimään.
– Peliinhän kuuluvat erilaiset liitot ja myös se, että voi tulla puukkoa selkään. Nyt se tuli mulle, mutta ei tullut ehkä ihan täytenä yllätyksenä. Olin laskeskellut, että se on minä tai Viki, kun tänään lähtee, ja se oli meikäläinen. Tarkkana olisi pitänyt olla ja oikeastaan lähteä vain kovemmin pelaamaan, Lloyd arveli lopuksi.
Selviytyjät Suomi Nelosella sunnuntaisin. Jaksot julkaistaan viikon ennakkoon Ruutu+:ssa.
