Katso logo

Sometähtien sinkkuelämää: Niko Saarinen ostaa kiviä saadakseen rakkautta – ”Nää pitää ladata”

Sometähtien sinkkuelämää
Mainos
Mainos päättyy

25.8. alkaneessa ohjelmassa mukana ovat meikkiguru Henny Harjusola, radiojuontaja Esko Eerikäinen, rap-artisti Sini Sabotage ja tosi-tv-julkkis Niko Saarinen. Nelikko aloittaa rakkauden kesänsä jännittävissä tunnelmissa.

Niko lähtee sarjan ensimmäisessä jaksossa hakemaan lisäpontta rakkauselämäänsä kivikaupasta. Mukana on hänen ystävänsä Jenna Mäkikyrö.

- Mä tarviin kiven, mikä tuo mun elämään rakkautta, Niko lausuu myyjälle.

Niko sai mukaansa liikkeestä keltaisen kiven, jonka luvataan tuovan hänelle iloa.

Mainos
Mainos päättyy

- Siis Jenna mitä hittoo tuolla tapahtui! Niko ihmettelee kivikauppareissuaan.

Sometähtien sinkkuelämää: Sini Sabotage paljastaa yllättävän seksifantasiansa: ”Huh, kiihotun pelkästä ajatuksesta…”

Niko Saarinen

Jakson lopussa Niko nappaa kolme parantavaa kiveä kouraansa ja vie ne lataamaan ulkoilmaan. 

- Kiviekspertti sanoi, että nää pitää ladata. Ku eihän nää mun kivet oo latauksessa. Siitähän se johtuu, et mun elämä ei oo nyt mitenkään sinfoniassa, Niko sanailee.

Laitettuaan kivet lataukseen Niko ottaa luottavaisen asenteen.

- Kyllä, olen tullut siihen pisteeseen, että kaikki apu otetaan vastaan. Vaikka sitten vuorikristalleista.

Mainos
Mainos päättyy

Sometähtien sinkkuelämää: Esko Eerikäinen tuskailee suhde-elämäänsä – kahdet treffit peruttiin: ”Voi helvetti”

Sometähtien sinkkuelämää – kolme jaksoa MTV Katsomossa torstaisin.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Sometähtien sinkkuelämää: Niko Saarinen ostaa kiviä saadakseen rakkautta – ”Nää pitää ladata”