Katso logo

Sex Tape Suomi: Jussilla ja Emmillä on yleinen parisuhdeongelma – Marja Kihlström torppaa selitykset: "Minä en ota vastaan tuota vastausta"

Marja, Emmi ja Jussi
Mainos
Mainos päättyy

10.6. nähtävässä jaksossa Sex Tape Suomi -ohjelmassa vierailee nokialaispariskunta Emmi, 21, ja Jussi, 24. He kertovat elävänsä avoimessa suhteessa.

Kolmen vuoden ajan yhdessä ollut kaksikko saapuu seksuaaliterapeutti Marja Kihlströmin pakeille varsin yleisen ongelman vuoksi. Parin tarpeet läheisyydelle eivät kohtaa.

- Jussi tykkää paljon enemmän näyttää fyysistä läheisyyttä kuin minä, Emmi toteaa parin kuvaamalla videolla.

Jokaisessa Sex Tape Suomi -jaksossa nähdään yhden pariskunnan kuvaama video, johon rakastavaiset ovat kuvanneet eloaan ja seksielämäänsä yhden viikon ajan.

Sex Tape Suomi: BDSM-seksistä nauttiva Pauliina kipuilee synnytyksessä muuttunutta kehoaan – Marja Kihlströmin antama tehtävä saa hänet hämmästymään

Mainos
Mainos päättyy

- Minulla on paljon isompi se fyysisen tilan tarve. Kyllä minä jutella voin vaikka päivät pitkät, mutta siihen tulee kiintiö täyteen, jos joku on koko ajan iholla, Emmi kertoo.

Jussi ja Emmi ovat olleet yhdessä kolme vuotta.
Jussi ja Emmi ovat seurustelleet nyt kolmen vuoden ajan.

Hän haluaa muistuttaa, ettei tarkoita oman tilan kaipuuta loukkauksena puolisolleen.

Marja Kihlström tiedustelee Jussilta, minkälaisia tunteita Emmin torjunta hänessä todellisuudessa herättää.

- Minä en ota sitä sellaisena täytenä torjumisena, Jussi aloittaa. 

Marja Kihlström pudistelee päätään.

- Minä en ota vastaan tuota vastausta, hän tokaisee tomerasti.

Mainos
Mainos päättyy

Jussi hämmentyy keräten nopeasti itsensä.

Hän kertoo rakkaansa torjumisen tuntuneen aluksi varsin pahalta. Nyt hän osaa suhtautua asiaan ymmärtäväisemmin.

Sex Tape Suomi: Otto avautuu potenssihuolistaan – Marja Kihlström opastaa, miten mies voi saada orgasmin ilman erektiota

Emmi pohjustaa tuntemuksiaan nuoruuden kokemuksillaan. Hän kertoo, ettei perheessä ollut tapana näyttää rakkautta fyysisellä kosketuksella. Jussin lapsuudessa halaukset olivat arkipäivää.

Marja muistuttaa pariskuntaa siitä, ettei kummankaan taipumus läheisyydelle ole millään tavalla väärä tapa.

Sex Tape Suomi perjantaisin discovery+-palvelussa. 

Tilaa Katso-lehti kotiisi tästä! 

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Sex Tape Suomi: Jussilla ja Emmillä on yleinen parisuhdeongelma – Marja Kihlström torppaa selitykset: "Minä en ota vastaan tuota vastausta"