Katso logo

Video: Tiia Elg näkee TTK-tanssiparissaan Joel Harkimossa luontaisen esiintyjän: ”Sitten vaan vähän hiotaan…”

Joel Harkimo, Tiia Elg
Mainos
Mainos päättyy

Elokuun lopussa alkavalla Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella kilpailee poliitikko ja mediapersoona Joel Harkimo tanssiopettajanaan Salkkarit-tähti Tiia Elg

Harkimo kertoo Katson haastattelussa tanssineensa viimeksi 15 vuotta sitten vanhojen tansseissa. Niistä ei ole jäänyt Harkimolle mitään traumoja, joten hän lähtee mukaan tanssiohjelmaan hyvillä mielin. 

Tässä ovat uudet Tanssii tähtien kanssa -tähtioppilaat! Mukana Joel Harkimo, Evelina ja Alma Hätönen

Koska tanssikokemusta ei ole, jännittää kaikki tanssilajit Harkimoa yhtä paljon. Usein härkätaisteluihin yhdistettävä paso doble kiinnostaa häntä kaikkein eniten. 

Mainos
Mainos päättyy
Joel ja Tiia

Harkimo on valmistautunut syksyn TTK-ponnistukseen sanojensa mukaan ”nollaamalla päänsä" kesän aikana. Syksy tulee olemaan hänen mukaansa kiireinen ja hän aikoo antaa kaikkensa TTK:lle. 

Harkimo myöntää olevansa kilpailuhenkinen. Hän ei kuitenkaan aio kisata verenmaku suussaan.

– Junnumpana olin vähän pahempikin jopa, mutta aikuisiällä olen ymmärtänyt, että kaikessa ei tarvitse voittaa ja kaikessa ei tarvitse kilpailla, Harkimo sanoo. 

Joel ja Tiia

Benjamin Peltonen odottaa erityisesti yhden TTK-tuomarin kohtaamista: ”Ihanaa, Jorma puhuu minulle”

Harkimo sanoo luottavansa opettajaansa Tiia Elgiin. Elg puolestaan näkee Harkimossa paljon potentiaalia. Elgin mielestä Harkimo on heittäytyjä ja luontainen esiintyjä.

Mainos
Mainos päättyy

– Sitten vaan vähän hiotaan tanssiasentoa ja rytmiikkaa ja askelkuvioita, Elg luettelee.

Tiia Elg nähdään syksyllä myös Salatuissa elämissä. Miten aika riittää kaikkeen, siihen hän ei osaa vielä vastata. 

– Kerron sitten muutaman viikon päästä, hän sanoo. 

Varo juonipaljastuksia! Salkkarit-tuottaja Marko Äijö vihjaa uudesta kohusuhteesta: ”Eeva ei tunnetusti voi itselleen mitään”

Joel Harkimon äiti, Leena Harkimo, osallistui TTK-kisaan ohjelman ensimmäisellä kaudella. Hän putosi ohjelmasta ensimmäisenä. Joel Harkimo ei ole saanut kisavinkkejä äidiltään. 

– Kyllä se nyt olisi tarkoitus, ettei ainakaan ensimmäisenä lennä pihalle, että pääsee pidemmälle.

Näin Alma Hätönen kommentoi tanssitaustaansa: "Jos kavereiden kanssa lähdetään bailaamaan..."

Mainos
Mainos päättyy

Tanssii tähtien kanssa alkaa MTV3:lla sunnuntaina 28.8.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan