Uusi Miss Suomi Alina Voronkova jääkiekkoilijarakkaastaan: ”Uskon, että suhde kestää missivuoden!”

Alina Voronkova
Mainos
Mainos päättyy

Miss Suomeksi kruunattu Alina Voronkova on varattu nainen.

Alina on seurustellut kolme vuotta Aasian liigassa kiekkoa pelaavan Joonas Hurrin kanssa. Joonas ei päässyt seuraamaan reilu viikko sitten järjestettyä finaalia paikan päälle, koska asuu kiekkouransa takia Japanissa. Rakastavaiset olivat pitkin finaalipäivää yhteydessä toisiinsa.

– Soitimme kruunajaisten jälkeen. Muutamat kyyneleet tuli vuodatettua. Joonasta harmitti, ettei hän päässyt harjoitusten takia paikan päälle. Koska nettiyhteyden kanssa oli ongelmia, Joonas oli soittanut äidilleen Suomeen ja seurasi lähetystä äidin puhelimen ja tietokoneen näytön kautta, Alina kertoi Seiskalle.

Jääkiekkoilijan kanssa seurusteleva missifinalisti Alina Voronkova: Olen mustasukkaisempi!

Mainos
Mainos päättyy

Alina ja Joonas ovat eläneet lähes koko ajan etäsuhteessa, mutta he pyrkivät olemaan yhteydessä toisiinsa päivittäin.

– Uskon, että suhde kestää missivuoden! Luotamme toisiimme. Emme ole myöskään ensimmäistä kertaa etäsuhteessa. Meillä on selkeä visio tulevaisuudestamme. Joonas on paras ystäväni, joten voin puhua hänelle suoraan asioista.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan