Teemu Selänteen kohuttu miljoonalukaali yhä myymättä - Sirpa-vaimo avoimena talokaupoista: Emme hötkyile!

Teemu ja Sirpa Selänteen talo on yhä myymättä.
Mainos
Mainos päättyy

Kiekkolegenda Teemu Selänteen, 48, vaimo Sirpa Selänne, 48, osallistui Kummit ry:n vuosittaiseen golfturnaukseen hyväntuulisena.
Selänteiden koti on parhaillaan myynnissä, mutta perheessä ei ole otettu asiasta stressiä.

Vau, mitä superluksusta! Teemu Selänne myy hulppean 6 miljoonan euron Kalifornian-kotinsa – katso ainutlaatuiset kuvat ja video ökytalosta!

Sirpan mukaan myös uuden talon tulee olla Coto de Cazan alueella.
Sirpan mukaan myös uuden talon tulee olla Coto de Cazan alueella.

– Etsimme ja katselemme taloja, mutta emme hötkyile. Kun saamme nykyisen talon myytyä, ostamme sitten uuden. Asian kanssa ei ole onneksi mitään kiirettä, Sirpa kertoo iloisena.

Haussa on koti, joka olisi nykyistä pienemmällä tontilla. Syy lienee Veera-tyttären, 10, hiipunut innostus hevosia kohtaan.

Mainos
Mainos päättyy

Nyt se selvisi! Teemu Selänne paljasti Seiskalle, miksi myy huikeaa miljoonalukaaliaan Kaliforniassa – ”Etsimme sellaista kämppää, joka…”

– Emme tarvitse enää tilaa hevosille, kun Veerakin on vaihtanut ratsastuksen tennikseen ja futikseen, Sirpa kertoi Apu-lehdelle.

Seiskasta

TILAA SEISKA TÄSTÄ!

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan