Tällaisena et ole Elastista ikinä nähnyt! Räppäri hurahti eräjormailuun: "Paras tapa pitää turvavälit" - kuvat!

Kimmo Laiho alias Elastinen
Mainos
Mainos päättyy

Vain elämää -tähti ja räppäri Kimmo Laiho, 39, eli Elastinen on kevään ja kesän aikana viihtynyt luonnossa patikoiden.

Mies on vaeltanut niin Kolilla kuin Seitsemisen kansallispuistossa Ylöjärvellä. Nyt Ela on taas pakannut kimpsunsa ja kampsunsa ja suunnannut mitä ilmeisimmin Repoveden kansallispuistoon.

- Paras tapa pitää turvaväli on suksia skutsiin, räppäri tietää.

Mies julkaisi itsestään seikkailuhenkisiä kuvia Instagramiin, joissa hän muun muassa pulikoi vedessä, istuu puun oksalla korkeuksissa ja keittelee pannukahvia.

Arttu Wiskari paiskii hommia baarimikkona, Elastinen vaihtoi keikat veneilyyn – koronakesä tekee valtavan loven suosikkipoppareiden tilipussiin!

Mainos
Mainos päättyy

Mies on aiempien metsäkuvien yhteydessä maininnut myös vaellusten rankkuudesta.

- Kolme päivää skutsissa Kolilla. Luonto opettaa. Vaellus on kyl kamppailulaji, mies kirjoitti someen.

Elastisen seuraava keikka on 28.8. Saaristo Openissa, Kaarinassa.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Paras tapa pitää turvaväli on suksia skutsiin. 📸 @teppotebian

A post shared by Elastinen (@elastinen) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Back on the trail. Taas korvessa.

A post shared by Elastinen (@elastinen) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Muille se on kesäloma, mulle se on lomakesä. Kerrankin on aikaa.

A post shared by Elastinen (@elastinen) on

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan