Selkäranka murtui sairaalassa! MS-taudin riivaama Saija Varjus loukkaantui vakavasti!

Vuoden 1996 tangokuningatar Saija Varjus, 54, hakeutui vuosi sitten sairaalan päivystykseen iskiashermon aiheuttamien kipukohtausten takia. Sairaalareissu sai kuitenkin ikävän käänteen, kun hän kaatui sairaalan pihamaalla.
– Ennen lääkärin vastaanotolle pääsemistä halusin ulos tupakalle, minne sairaanhoitaja ohjasi minut sairaalan pyörätuolilla. Kun olin tulossa takaisin sisälle, kaaduin selälleni ja löin pääni, Saija kertaa vakavaa loukkaantumistaan.
– En menettänyt tajuntaani, mutta verta tuli niin paljon, että päähäni jouduttiin ompelemaan useita tikkejä. Selkäni jätettiin kuitenkin tutkimatta.
Vasta viime syksynä otetuista lannerangan magneettikuvista selvisi, että selkäranka oli murtunut kaatumisen yhteydessä.
Seiska tapasi MS-taudin takia työkyvyttömyyseläkkeellä olevan Saijan hänen kotonaan Tervakoskella.
TILAA SEISKA TÄSTÄ!