Huh, miten hemaisevat tonttutytöt! Missikaunottaret Pihla Koivuniemi ja Adriana Gerxhalija poseeraavat minijoulumekoissa – kuvat!

Missit tonttuina.
Mainos
Mainos päättyy

Adriana Gerxhalija, 22, ja Pihla Koivuniemi, 23, kruunattiin Miss Suomen Michaela Söderholmin, 25, perintöprinsessoiksi tänä syksynä. Kaunottaret poseerasivat Seiskan studiolla hemaisevina tonttutyttöinä.

Pihla Koivuniemi ja Adriana Gerxhalija.

Missi-Pihla palaa takaisin koulunpenkille – ennen sitä luvassa totaalinen irtiotto arjesta: Aion keskittyä vain itseeni!

Adriana viettää perhejoulun kotikaupungissaan Turussa, mutta Pihla lähtee Balin lämpöön ennen aattoa.

Pihla Koivuniemi
Mainos
Mainos päättyy

– Paluulento on tammikuun alussa, mutta voi olla, että siirrän sitä. Paras ystäväni on Balilla, mutta varmasti tutustun myös uusiin ihmisiin, Pihla pohtii.

Perintöprinsessa Adriana Gerxhalija laihdutti puolessa vuodessa 22 kiloa – näin hän sen teki! Kuvat huimasta muodonmuutoksesta!

Pihla Koivuniemi

Iän karttuessa joulut eivät ole enää tuntuneet perhejuhlilta kuten ennen.

Adriana Gerxhalija

– Rakastan joulua, mutta perheessämme kaikki sisarukset ovat kasvaneet isoiksi.

Adriana Gerxhalija
Mainos
Mainos päättyy

Kaunottaret asuvat Turussa, mutta molemmat paljastavat harkinneensa muuttoa pääkaupunkiseudulle.

Missi Pihla Koivuniemi teki rikosilmoituksen Jodel-sovelluksen törkykirjoittelusta: Olen valmis menemään oikeuteen!

– Opintoja on tammi- ja helmikuussa enemmän, joten silloin olen Turussa. Suunnittelen kuitenkin muuttoa Helsinkiin, Turussa lakia opiskeleva Pihla sanoo.

Adrianalla on samat suunnitelmat, mutta hän ei ole vielä aktiivisesti etsinyt asuntoa Helsingistä.

– Olen kuitenkin jo kysellyt ystäviltäni, missä paikoissa olisi hyvä asua, hän kertoo.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan