Radiojuontaja Esko Eerikäistä voisi kutsua jokaisen naisen unelmien ex-mieheksi.
Hän on nimittäin edelleenkin vahvasti mukana ex-vaimonsa Martina Aitolehden elämässä, vaikka he erosivatkin jo vuonna 2011.
Yksi asia, joka pariskuntaa myös vahvasti yhdistää on heidän yhteinen tytär Victoria.
Martina on kihloissa liikemies Stefan Thermanin kanssa ja heillä on yhteinen lapsi Isabella. Esko on kertonut olevansa todella hyvissä väleissä myös Stefanin kanssa.
Hyvät välit
Esko julkaisi eilen maanantaina Instagram-tilin Stories-osioon videoita, joissa hän kertoo lähtevänsä käymään Hangossa. Martina ja Stefan omistavat sieltä asunnon.
- Piti tulla hakemaan ex-rouvaa kyytiin, kun se ei pysty ajamaan autoa, kun sen jalat meni Triathlonissa, Esko kertoo videolla.
Esko julkaisi samana päivänä myös kuvan Instagram Feediin, jossa poseeraa hänen tyttärensä Victoria siskonsa Isabellan kanssa.
- Familia, Esko kirjoittaa kuvaan.
Eskon seuraajat ylistävät ex-pariskunnan hyviä välejä.
- Ai vitsi miten upeeta seurata miten te ootte kaikki vanhempia ja luottoaikuisia näille tytöille, seuraaja kirjoittaa Eskon kuvaan.
Martina on kommentoinut kuvaa sydänhymiöillä.
Paremmin kuin ennen
Esko kommentoi Seiskan Pinnan alla-podcastissa viime vuoden lopulla, että heidän riitaista erostaan huolimatta pariskunnan välit ovat nykyisin erittäin hyvät.
- Olemme varmaan paremmissa väleissä nyt kuin avioliittomme aikana. Jos hänellä on murheita, niin hän soittaa minulle. Olemme tekemisissä päivittäin, koska Victoria kasvaa koko ajan, ja meidän on sovittava yhteisesti säännöistä. Olen myös erittäin hyvissä väleissä Stefanin kanssa, Esko kommentoi tuolloin Seiskalle.