NHL:n pistetehtailija Aleksander Barkov on palkkakuopassa – kuvat hulppeasta kesämökistä!

Leijonatähti ja NHL:n Florida Panthersin kapteeni Aleksander ”Sasha” Barkov, 23, omistaa hulppean, vuonna 2017 rakennetun hirsihuvilan Kangasalla.
Kolme vuotta sitten valmistunut luksustalo maksoi huikeat 2,8 miljoonaa euroa.

132-neliöisen päärakennuksen lisäksi tontilla on tenniskenttä, autotalli ja rantarakennus laitureineen. Järvenrantatontilla on maapinta-alaa yli 5 000 neliötä.

Melkoinen kesäauto! NHL-tähti Alexander Barkov kurvailee Suomessa luksus-Fordilla – kuva!

Tontin sisäänajoväylän alussa on tekeillä lisärakennus. Läheisyydestä löytyy myös rakennusprojekteihin viittaavia puukuormia.
Viime kaudella hurjat 96 pistettä NHL:ssä takoneen Aleksanderin palkka on pelisuorituksiin nähden jopa kuopassa.
Ensi kaudella hänen peruspalkkansa on noin 6,1 miljonaa euroa, kun heikompaa tulosta tehnyt venäläinen Alexander Ovechkin tienaa noin 9 miljonaa ja kanadalainen John Tavares huikeat 14 miljoonaa euroa.