Mikä moka! Michael Monroe oikoo promoottorin virhettä: "Emme ole koskaan vahvistaneet.."
Rock-ikoni Michael Monroen kevät ja kesä on kiireinen keikkojen takia. Glam-veteraani heittää keikkoja sekä kotimaassa että ulkomailla.
Nyt on kuitenkin käynyt niin, että "Makkosen" bändin promoottori on tehnyt hienoisen mokan.
Classic Rock -aikakauslehteen on mennyt erheessä mainos, jonka mukaan Monroe yhtyeineen lähtee kulttibändi Mott the Hooplen lämppäriksi!
Näin ei kuitenkaan asian laita ole, kertoo Monroe virallisella Instagram-sivullaan tiistaina 5.3.
Promoottorimme tekemän virheen takia, Classic Rock -lehdessä tullaan näkemään mainos, jossa kerrotaan meidän olevan Mott the Hooplen lämmittelijä Ison-Britannian rundilla. Itse asiassa meistä olisi mahtavaa soittaa kyseiset keikat, mutta ikävä kyllä emme ole koskaan vahvistaneet näitä esiintymisiä.
Hyvä uutinen on se, että piakkoin meidän on aika kertoa Ison Britannian ja Euroopan kiertueesta, kun neljäs albumimme "One Man Gang" ilmestyy.
Pysykää kuulolla.