Kotiinsa palannut Dannyn, 77, avustajakaunotar Helmi Loukasmäki, 19, kaipaa takaisin Raumalle: ”Tykkäsin pitää Dannystä huolta!”

Helmi Loukasmäki
Mainos
Mainos päättyy

Etelä-Pohjanmaan Ilmajoelta kotoisin olevan Helmi Loukasmäen, 19, unelmien kesäpesti Ilkka ”Danny” Lipsasen, 77, Rauman merenrantahuvilalla on päättynyt.

Danny, 77, jättiyllätyksestään 19-vuotiaalle Helmi Loukasmäelle: Onhan se nyt harvinaista!

Ilmajoella Helmi asuu vanhempiensa luona. Vaikka järjestely toimii mutkattomasti, nuoren naisen ajatukset ovat jo harhailleet takaisin Dannyn luo.

– Olen kaivannut takaisin Raumalle. Tuntuu hassulta, kun ei ole enää niitä päivittäisiä rutiineja. Aina kun nousin sängystä ylös, ehostin itseni ja tein sitten Dannylle aamupalat. Päivisin oli kaikenlaista ohjelmaa, ja iltaisin Iso Dee vei minut veneajeluille.

Mallin mitoissa oleva 19-vuotias Helmi on aiheuttanut Dannyn kaveripiirissä positiivista vipinää. – Vanha veljeskuntamme tykästyi Helmiin kovasti, musiikkineuvos myhäilee.
Mallin mitoissa oleva 19-vuotias Helmi on aiheuttanut Dannyn kaveripiirissä positiivista vipinää. – Vanha veljeskuntamme tykästyi Helmiin kovasti, musiikkineuvos myhäilee.
Mainos
Mainos päättyy

Tätä asiaa Dannyn, 77, avustajakaunotar Helmi Loukasmäki, 19, ihmetteli Rauman huvilalla: Missä oli Erika Vikman?!

– Danny on ehdottomasti herrasmies. Tykkäsin pitää hänestä huolta, mutta tiedän hänen kyllä pärjäävän hyvin. Mielelläni menisin sinne uudelleenkin, ja onneksi Dannykin on jo toistuvasti kysellyt halukkuuttani siihen hommaan, Helmi iloitsee.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan