Kohupiispa Teemu Laajasalo kurvailee nyt öky-Bemarilla – sakot uhkaavat!

Teemu Laajasalo jätti ajoneuvoveron maksamatta.
Mainos
Mainos päättyy

Seiska uutisoi aikaisemmin, että Helsingin piispa Teemu Laajasalo, 44, kipaisi marraskuun lopulla öky-autokaupoilla.

Teemun mukaan liikkeestä lähti BMW 730 -edustusauto, joka on saksalaisvalmistajan huippumallistoa.

Ohhoh, kohupiispa Teemu Laajasalo hankki ökyauton osamaksulla – kuva!

Bemarilla Teemu ehtii hyvin paikasta toiseen, sillä 240-hevosvoimainen moottori takaa piispalle tarvittaessa 238 kilometrin huippunopeuden.

Teemun uusi öky-Bemari on vuoden 2008 malli.
Teemun uusi öky-Bemari on vuoden 2008 malli.
Mainos
Mainos päättyy

Matkanteko Teemulla voi kuitenkin tyssätä yllättäen, sillä Traficomin tiedoista paljastuu, että Teemu on laiminlyönyt tammikuun alussa erääntyneen ajoneuvoveron maksamisen.

Tässä on piispan kohuttu virka-asunto: Teemu Laajasalolle tehtiin 100 000 euron remontti – kuva!

Käytännössä tämä tarkoittaa, että jos poliisi nyt pysäyttäisi Teemun, hän saisi noin 10 päiväsakkoa. Se tekisi noin 10 000 euroa kuussa tienaavan Teemun tuloilla yli 800 euroa.

Bemarin kilvet poliisi toimittaisi lähimmälle katsastuskonttorille.

LIITY UUTEEN SEISKA KLUBIIN JA LUE MEHUKKAITA JULKKISUUTISIA, JOIHIN PÄÄSET KÄSIKSI VAIN KLUBIN JÄSENENÄ! REKISTERÖIDY KÄYTTÄJÄKSI TÄSTÄ LINKISTÄ!

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan