Seiskan saamien tietojen mukaan Selviytyjät Suomi -julkkisversion toisella tuotantokaudella on koettu todellisia kauhunhetkiä. Ohjelmaa kuvataan parhaillaan Filippiinien Caramoanin saaristossa.
Seiskalle kerrotaan, että äärimmäisen myrkyllinen käärme puri painijalegenda ja ex-kansanedustaja Marko Asellia, 48, kaulaan, ja lisäksi rotat kävivät näykkimässä jaloista. Tilanne oli hetkellisesti äärimmäisen vakava, eikä hengenlähtökään olisi ollut kaukana, ellei paikalla olisi ollut ohjelman tuotannon lääkäreitä.
Lue myös: Uudet Selviytyjät-kisaajat hymy herkässä matkaan: jännitys purkautui halauksiin - katso kuvat!
Seiskalle arvellaan, että Markoa purrut käärme oli Filippiinien kobra, joka on yksi maailman myrkyllisimmistä käärmeistä. Sen purema tappaa ihmisen muutamassa tunnissa ilman vastamyrkkyä.
Seiskan tietojen mukaan Marko saatiin hoitoon ajoissa, ja hän toipuu onnettomuudesta.
Lue hurjasta vaaratilanteesta ja Marko Asellin voinnista lisää torstaina ilmestyneestä Seiskasta!
TILAA SEISKA TÄSTÄ!