Seiska kertoi aikaisemmin, että Jere Karalahden Stella-tyttären äiti Oksana Chaiko yritti järjestää helmikuussa tapaamista Jeren ja Stellan välillä, kun hän huomasi Karalahtien järjestävän urheilutapahtuman aivan heidän kotinsa naapurissa Katajanokalla.
– Ajattelin, että ehkä Stella voisi tavata Jeren siellä. Päästyämme paikalle Nanna riensi meitä vastaan, heitti meidät ulos ja uhkasi soittaa poliisit, jos tulisimme takaisin, Oksana väittää.

”Jumala tuomitkoon”
Välikohtaus Nannan kanssa oli Oksanalle viimeinen pisara. Syvästi loukkaantunut kaunotar ei voinut käsittää, miten Karalahdet kehtasivat kohdella heitä niin.
– Olin hyvin katkera ja loukkaantunut Stellan vuoksi. Sen jälkeen päätin, etten enää ikinä yrittäisi saada Jereen yhteyttä. Jumala tuomitkoon heidät.
– Ehkä Jere lukee tämän artikkelin tai joku vinkkaa tästä hänelle. Haluaisin todella, että Jere tapaisi Stellan edes yhden ainoan kerran. Siten tyttäreni ei tarvitsisi nähdä isäänsä vain valokuvissa vaan ymmärtäisi, että hän on oikeasti olemassa.
LUE LISÄÄ OKSANA CHAIKON JA STELLAN KUULUMISIA TUOREIMMASTA SEISKASTA!