”Jaaha, täällä se säätyttö tyrkyttää itseään” – Laine Brucelle satelee ilkeitä kommentteja nettipelaamisesta!
Luokkakokous-elokuvista muistettava ja Radio Suomipopin alastomana säätyttönä tunnetuksi tullut Laine Bruce, 29, on nykyään melkoinen pelinainen.
Hän pelaa päivät pitkät kotonaan suosittua nettipeliä, Player Unknown's Battlegroundsia.
– Se on räiskintäpeli. Ideana on kerätä varusteita, ammuskella toisia ja tappaa kaikki voittaakseen, Laine kuvailee kotonaan Lohjalla.
Povipommi Laine Bruce putsasi pokeripöytiä kasinolla – ”Ensimmäinen kerta, kun pelasin korttipeliä!”
Striimaaminen tarkoittaa, että pelaaja kuvaa nettikameralla omaa pelaamistaan. Laine on kiinnitetty kaupalliseen, amerikkalaiseen striimauspalvelu Twitchiin, jossa pystyy myös juttelemaan katsojiensa kanssa. Hänet löytää sieltä nimellä lainebruce.
Pelaamisen varjopuoli on, että livepelaamisessa satelee myös ikäviä kommentteja.
– Naispelaajana räiskintäpelissä saa aika paljon kuulla negatiivista. Varsinkin, jos olet näyttävä nainen ja ollut julkisuudessa. Kuulen paljon sellaista, että jaaha, täällä se säätyttö tyrkyttää itseään, Laine hymähtää.
Kohukaunotar Laine Bruce tienaa nettipelaamisella – ”Kiikunkaakun, pystyykö elättämään itsensä!”
– Toisaalta jotkut ovat tosi innoissaan siitä, että nainen pelaa, ja että kerrankin näkee naispelaajaa, jolla ei ole jatkuvasti tissit tiskissä!