fbq
Uutiset
04.12.2018 18:32
Teksti: Juhamatti Nieminen|Kuvat: Ari Lahti
Anni Hautala on herkkusuu.
Idols-juontaja Anni Hautala avautuu heikkoudestaan: ”Välillä olen löytänyt itseni…”
Uutiset
04.12.2018 18:32
Teksti: Juhamatti Nieminen|Kuvat: Ari Lahti

Ruokakirjailijana viime vuosina kunnostautunut Idolsia juontava Anni Hautala, 36, saa kokkauksessa apuja omalta pojaltaan.

– Hän on innostunut kokkaamisesta. Sellaista kaalilaatikon tyyppistä ruokaa hän on tehnyt.

Lue myös: Radiojuontaja Anni Hautala uudesta aluevaltauksestaan: En halua talloa kenenkään varpaita!

Anni itse tunnustaa olleensa lapsena nirso ruoan suhteen. Herkut hänelle ovat maistuneet aina.

– Olen herkkusuu. Tykkään napostella kaikkea makeaa. Välillä olen löytänyt itseni poikani karkkilaatikolta, kun makeanhimo on iskenyt. Viimeksi kävin napsimassa liitulakuja... Muutaman vain, Anni nauraa.

Karkkilakkoihin Anni ei ole kuitenkaan turvautunut.

– Ne kostautuisivat. Jos kieltäydyn herkuista kaksi viikkoa, syön niitä sen jälkeen kahta kauemmin!

Lue myös: Harvinaisen railakas video Minttu Räikkösestä: loilotti yöllä karaokessa JVG-hittiä vauhdikkaassa juhlatunnelmassa radiotähti Anni Hautalan kanssa - katso!

Joulu köllötellessä

Herkutteluun on jäänyt vähemmän aikaa, kun Anni on paahtanut syksyn mittaan radio SuomiPopin aamujen lisäksi Idolsin- ja Kaikki vastaan 1 -ohjelman juontajana. Kiireinen työsyksy on saanut Annin jo odottamaan lomaa, mikä koettaa jouluna.

– Silloin aion vain lukea ja lepäillä köllötellä.

LIITY UUTEEN SEISKA KLUBIIN JA LUE MEHUKKAITA JULKKISUUTISIA, JOIHIN PÄÄSET KÄSIKSI VAIN KLUBIN JÄSENENÄ! REKISTERÖIDY KÄYTTÄJÄKSI TÄSTÄ LINKISTÄ!