Henry Saaren leuka loksahti Barcelonassa 1999 – iski silmänsä uskomattoman upeaan naiseen: ”Seuraava soitto olikin, että onneksi olkoon, sinusta on tullut isä!”

Henry Saari, 55, tiedetään vielä tänäkin päivänä Suomen tunnetuimpana pornotähtenä. Ura aikuisviihteen parissa poiki myös jälkikasvua, kun vuosituhannen vaihteen pikasuhde romanialaiseen pornonäyttelijä Madalina Rayhin johti tämän raskauteen.
Henry koki ensimmäistä kertaa isyyden onnen syksyllä 2000. Suloinen tyttövauva ristittiin Tara Orvokiksi – ja nyt tuo nuori nainen on jo ehtinyt 18 vuoden ikään.
Henry muistelee Seiskalle tulleensa vuosituhannen vaihteessa isäksi vain kahden tapaamiskerran perusteella.
– Tapasimme Taran äidin kanssa aikoinaan ensimmäisen kerran Barcelonan pornomessuilla 1999.

Juttu jatkuu kuvan jälkeen.
Henry kertoo oitis iskeneensä silmänsä poikkeuksellisen viehättävään naiseen. Kaksikko tuli hyvin juttuun, ja pian nainen matkusti Henryn luo lemmenlomalle Helsinkiin.
– Se oli toinen kerta, kun tapasimme. Ja sitten sen jälkeen seuraava soitto olikin, että onneksi olkoon, sinusta on tullut isä!
– Näin jälkikäteen ajatellen en oikein ollut valmis siihen silloin. Lentelin siihen maailmanaikaan ympäri maapalloa aikuisviihteen parissa, Henry tunnustaa.

Sittemmin Henryn ja Taran äidin välit ovat viilenneet. He kyllä yrittivät rakentaa pidempiaikaista suhdetta, mutta tuloksetta.
– Pidimme toisistamme, mutta ei meillä mitään rakkautta ollut. Olimme vain kaksi alan ammattilaista, jotka… Niin, Henry naurahtaa.