Aww, näin suloinen on Tarja Turusen Naomi-tytär - kuva!

The Voice of Finland –ohjelman valmentaja Tarja Turunen asuu perheensä kanssa Argentiinassa.

Tarja ja Marcelo Cabuli menivät naimisiin vuonna 2003, ja perheen silmäterä Naomi-tytär syntyi 3,5 vuotta sitten. Tarja keikkailee ympäri maailmaa ja perhe kiertää aina mukana
- Naomi on todella ihana tapaus. Suomi on hänen äidinkielensä, mutta isänsä kanssa hän puhuu espanjaa ja lastenhoitajan kanssa englantia. On uskomatonta, että hän pystyy vaihtamaan kieltä sen perusteella, kenelle hän puhuu, Tarja kertoo.
Muutaman vuoden päästä Naomi aloittaa koulun.
- Naomi menee kansainväliseen kouluun joka tapauksessa. Saa nähdä, jäämmekö Argentiinaan, mutta mielellään haluaisin, että keikkamatkat lyhenisivät. Suomeen emme palaa, koska olemme olleet niin kauan pois täältä. Voin paljon paremmin, kun on valoa. Saa nähdä, mistä löydämme itsemme, Tarja nauraa.
The Voice of Finland Nelosella torstaisin ja perjantaisin klo 20.00.
Kuva Instagram