fbq
Kotimaa
23.10.2022 12:00
Teksti: Panu Hörkkö|Kuvat: Panu Hörkkö ja Seiskan arkisto
Iida Ketola
Yhteiskuvat julki! Tällainen on Iida Ketolan vapaaottelijarakas
Kotimaa
23.10.2022 12:00
Teksti: Panu Hörkkö|Kuvat: Panu Hörkkö ja Seiskan arkisto

Radiojuontaja Renne Korppilasta viime vuonna eronnut, tv:stä tuttu Iida Ketola, 32, on löytänyt uuden rakkaan. Uusi kulta on vapaaottelija Janne ”Jamba” Elonen-Kulmala, 33.

Juorut Big Brotherista ja Viidakon tähtösistä tunnetun Iidan ja Jamban suhteesta lähtivät liikkeelle, kun Iida julkaisi syyskuussa Instagramissa humoristisen kuvan. Otoksessa hän nuolee tatuoidun könsikkään huulia, ja kuvasta seurasi vinkkien tulva Seiskaan. Tiedoissa miehen kerrottiin olevan Jamba.

Iidan uusi kulta muistuttaa enemmän hippiä kuin taistelijaa, mutta ulkonäkö hämää. Jamba on armoton lyömäkone ja painija. 
Iidan uusi kulta muistuttaa enemmän hippiä kuin taistelijaa, mutta ulkonäkö hämää. Jamba on armoton lyömäkone ja painija.

Lue myös: Tuore julkkispari! Iida Ketola löysi uuden kullan – kuvat Seiskassa

Silitti Iidan kutreja

Suhde vahvistui viime viikolla, kun Seiskan paparazzi bongasi rakastavaiset asioimasta Helsingin Salmisaaressa sijaitsevasta valtion virastotalosta. Kaksikon väleistä ei jäänyt epäselvyyttä, sillä Jamba piti Iidaa kainalossaan ja silitteli kaunottaren vaaleita kutreja.

Espoon Kehähait -seuran riveissä otteleva Jamba on erittäin tunnettu persoona suomalaisissa kamppailulajipiireissä. Kääpiösarjan ammattilaisena puurtavan Jamba uraan mahtuu 16 voittoa, 11 tappiota ja yksi ratkaisematon ottelu.

Jamba piti hellästi kättään Iidan selän päällä. Hän myös hyväili blondin hiuskiehkuroita.
Jamba piti hellästi kättään Iidan selän päällä. Hän myös hyväili blondin hiuskiehkuroita.

Lue myös: Intohimoinen yhteiskuva - Iida Ketola nuoleskelee tatuoitua könsikästään

Fiilistelee kanoja

Lopullinen läpimurto himoittuun UFC-sarjaan on kuitenkin vielä antanut odottaa itseään. Juuri nyt näyttää siltä, etteivät ovet huipulle aukea, sillä Jamba on hävinnyt 10 viime matsistaan seitsemän.

Jamba tunteileekin ilmeisimmin muiden kuin urahaaveiden parissa. Umpirakastunut mies nimittäin viihtyy sienimetsässä Iida-kultansa kanssa.

Instagramin perusteella myös kanojen ja lampaiden hoito tuntuu olevan sympaattisen miehen maineessa olevan Jamban lempijuttuja.

Tilaa Seiska tästä!
 
Oletko jo tilaaja? Lue tuoreimman Seiskan digilehti tästä.
 
Tuoreimman Seiskan löydät myös kaikista hyvin varustelluista Lehtipisteistä.
 
Kuulitko mehukkaan julkkisjuorun? Nappasitko kohukuvan? Soita 044 567 7777, tai lähetä vinkki lomakkeella.