fbq
Kotimaa
26.07.2022 08:56
Teksti: Tanja Korpela|Kuvat: Timo Korhonen
tarja turunen
Tarja Turusen, 44, rantatyyli ei jätä ketään kylmäksi - bikinikuva!
Kotimaa
26.07.2022 08:56
Teksti: Tanja Korpela|Kuvat: Timo Korhonen

 Maailmanluokan sopraano Tarja Turunen viettää parhaillaan lomaa Malediiveilla. Tarja on julkaissut sometililleen kauniita tunnelmakuvia paratiisimaisista oloistaan.

Tuoreessa somekuvassaan Tarja lekottelee rannalla.

Hän on pukeutunut mustaan kimaltelevaan bikiniyläosaan, tummiin aurinkolaseihin sekä pastellinvihreään, trendikkääseen kalastajahattuun. Taustalla siintää turkoosi meri sekä valkea hiekkaranta.

- Valmistaustumassa Wacken Open Air -festareille, Tarja kirjoittaa kuvansa ohessa.

Tarjan lomatyyli on kerännyt kehuja hänen someseuraajiltaan.

- Luulin, että aurinko oli kuuma, kunnes näin tämän kuvan, eräs fani kirjoittaa.

- Paras suomalaisen kauneuden ilmaisu: Tarja Turunen, eräs kommentoija kirjoittaa.

Lue myös: Tarja Turunen herkistyi Naomi-tyttärensä viestistä – ”Voi äiti, kun sinä olet niin nätti”

Tarja on julkaissut myös Instagramin tarinat-osioon lomatunnelmiaan.

Hän on ottanut rannalla selfien yhdessä uimasta tulleen 10-vuotiaan Naomi-tyttärensä kanssa. Tarja on myös ikuistanut vihreällä kynsilakalla koristellut varpaankyntensä kuvaan, jossa hän on työntänyt jalkansa santaan. Tarja on myös ihaillut Malediiveilla tummaa tähtitaivasta.

Tarja toimi tänä keväänä The Voice of Finland: Senior -ohjelman tähtivalmentajana. Hänen tiimiläisensä, ex-tangokuningas Jaska Mäkynen vei voiton.

Lue myös: The Voice of Finland: Senior -voittaja Jaska Mäkynen vihjaa tulevasta: Soitin Tarja Turuselle

Tarja suuntaa lekottelulomansa jälkeen kesäkiertueelleen. Hänen Raw Summer 2022 -kiertueensa rantautuu 6. elokuuta Wacken Open Air -festareille Saksaan.

Tarja esiintyy loppukesällä myös Kroatiassa, Slovakiassa ja Ranskassa.