Oho! Susanna Laine sekoitettiin legendaariseen rokkitähteen: "Näytänks mä look-alikelta?"

Susanna Laine
Mainos
Mainos päättyy

Suomalaisten suosikkijuontaja Susanna Laine, 41, kertoili itsestään harvinaisen avoimesti sosiaalisessa mediassa.

Susanna on vastaillut eilen tiistaina (28.9.) Instagram-sivunsa tarinaosiossa seuraajiensa lähettämiin kysymyksiin. Salatuissa elämissäkin hiljattain roolin tehneeltä Susannalta kysellään, milloin hänet nähdään jälleen näyttelijäntyössä.

- Näyttelen toivottavasti taas pian! Juuri nyt ei ole lähitulevaisuudessa teatteria tai sarjoja tiedossa, mutta niitä sitten yllättävästi putkahtelee. Teatterikärpästä voi laannuttaa käymällä katsomassa muiden esityksiä, näyttelemistä hehkuttanut Susanna fiilistelee.

Susanna Laine biletti Vappu Pimiän kanssa – avoimena alkoholinkäytöstään: ”Useampikin hikipisara virrannut”

Mainos
Mainos päättyy

Susannalta myös tiedustellaan onko hän koskaan saanut pakkeja hakemastaan työtehtävästä, jonka hän olisi todella kovasti halunnut.

- Hyvä kysymys! Olen kyllä saanut, mutta eipä montaa jälkikäteen ole jäänyt miettimään, hän kirjoittaa.

- Ehkä nuorempana, kun töitä ei oikein ollut, niin latasi valtavasi odotuksia ja pettyi karvaasti. Mutta ikä on tuonut helpotusta, että osaa ajatella ettei tämä ollut tarkoitettu kun näin kävi, Susanna paljastaa.

Susanna Laine ja Erika Vikman pusuttelivat - "Sä haiset..."

Susanna kertoo olevansa tällä hetkellä kiitollinen musiikista.

- Ehkä pitkässä juoksussa se on yksi eniten voimaa antanut asia. Niin livenä kuin muutenkin. Kuuntelen musiikkia iloon suruun haikeuteen nostatukseen, kaikkeen.

Myös esimerkiksi ystävät, perhe, aamukahvi, luonto ja teatteri herättävät kaunottaressa kiitollisuutta.

Mainos
Mainos päättyy

Kysymyksiä on todellakin tullut laidasta laitaan. Yksi niistä vaikuttaisi olevan hieman väärässä paikassa.

- Tekeekö Hanoi Rocks lisää keikkoja alkuperäisellä kokoonpanolla vai oliko se vaan toi yks? seuraaja kyselee juontajatähdeltä.

Hanoi Rocks tosiaan palasi alkuperäisellä kokoonpanollaan Helsingin jäähallin lavalle perjantaina 23. syyskuuta osana Michael Monroen 60-vuotisjuhlakeikkaa. Estradille Michaelin kanssa nousivat Andy McCoy, Nasty Suicide, Sami Yaffa ja Gyp Casino. Hanoi Rocks on esiintynyt viimeksi yhdessä vuonna 2009.

Jospa sittenkin...? Michael Monroe taas puheväleissä Andy McCoyn kanssa: nousevatko Hanoi Rocksin legendaariset rokkikukot vielä yhdessä lauteille? - "Hmm... Never say never!"

Kysymys herättää Susannassa rutkasti kysymyksiä, eikä hänellä ilmeisesti ole tietoa Hanoi Rocksin tulevaisuudennäkymistä.

- Näytänks mä Michael Monroen look-alikelta? hän kysyy hämmentyneenä.

Mainos
Mainos päättyy
Michael Monroe
Sekä Susanna Laineella että Michael Monroella on vaaleat hiukset.

- Joo siis tekee toivottavasti! Susanna jatkaa.

Susanna Laine yllätti seuraajansa: täysin meikitön kuva!

Susanna on työskennellyt Suomen viihdekentällä pitkään. Hän on toiminut esimerkiksi Farmi Suomen juontajana. ja hän kisailee parhaillaan Neloselta nähtävässä Suorinta reittiä -ohjelmassa. Susanna on kirjoittanut ystävänsä Terhi Ketola-Huttusen kanssa kirjan Epätäydellisen naisen itsetunto (Otava), joka julkaistiin toukokuussa. 

Susanna Laine ja Anni Hautala nostalgisessa kuvassa: "Mopot alle ja kylille keuliin!"

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Oho! Susanna Laine sekoitettiin legendaariseen rokkitähteen: "Näytänks mä look-alikelta?"