Lauttasaaressa kuohuu! Jare Tiihonen ilmestyi kuvioihin – tällaisessa paikassa Cheek viettää useita tunteja päivässä

Jare Tiihonen
Mainos
Mainos päättyy

Helsingin Lauttasaaren koirapiireissä on eletty jänniä aikoja, sillä räppäri Cheek eli Jare Tiihonen, 40, on alkanut hengailla hiljattain avatussa Doogis-koirahoitolassa.

Silminnäkijöiden mukaan koko kansan tuntema artisti viihtyy hoitolassa jopa useita tunteja päivässä.

– Siellä se Cheek hellii karvakamuleita lähes päivittäin. Ettei vaan olisi hankkimassa uutta uraa eläkepäiviensä ratoksi, Seiskalle tuumaillaan.

Jare Tiihonen aktivoitui taas musiikkibisneksessä - yllättävä ilmoitus

Mainos
Mainos päättyy
Doogis-koirahoitolan ikkunoita koristavat hauskat tarrat.
Doogis-koirahoitolan ikkunoita koristavat hauskat tarrat.

Vinkit kuulostivat niin mielenkiintoisilta, että Seiskan paparazzipäätti lähteä nuuhkimaan haukkujen hemmotteluklubin kuulumisia.

Paparazzi havaitsi, että Cheek oli kuin olikin läsnä koirahoitolassa, ja viihtyi siellä kuin kotonaan. Hän pyöri tottuneesti koira-aitauksessa ja pysähtyi vähän väliä rapsuttelemaan hurttia. Aina välillä hän heitteli karvaisille ystävilleen makupaloja.

Jare Tiihosen koira elää luksuselämää - kuvat!

Ilmeestä päätellen karvakuonoja on aina mukava nähdä.
Ilmeestä päätellen karvakuonoja on aina mukava nähdä.

Seiska selvitti, että Cheek itse ei näytä lähteneen mukaan koirabisnekseen, vaan hoitolan omistaa hänen lähipiirinsä kuuluva henkilö.

Tilaa Seiska tästä!
 
Oletko jo tilaaja? Lue tuoreimman Seiskan digilehti lomakkeella.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan