Juuso Mäkilähde paljastaa suunnitelmansa Aamulypsyn jälkeen - Jaajolta naseva kuitti

Moninkertainen Vuoden radiojuontaja Jaajo Linnonmaa, 43, on viettänyt alkuvuoden isyysvapaita, jonka aikana häntä on tuurannut radio Suomipopin Aamulypsy-lähetyksessä Juuso Mäkilähde, 37.
Mitä kuuluu Jaajo Linnonmaalle? Päivitti kuulumisiaan: Naama edelleen tunnoton ja hanukka kipeänä
Jaajo palaa radiotaajuuksille huhtikuun alussa. Juuson kohtalo on mietityttänyt Aamulypsyn kuuntelijoita, ja nyt hän vastaa kysymykseen Instagram-tilillään.
- Moni on kysellyt että mitä aamuradiolähetyksen jälkeen tehdään, juontaja kirjoittaa ja vastaa kysymykseen harvinaisen selvästi.
- Vastaus: OIKEITA TÖITÄ.
Jaajo lunastaa Juuson paikan takaisin itselleen ensi perjantaista (1.4.) lähtien.
Juuso Mäkilähde treenaa golfia omalla pihalla – kuvat Selviytyjät-juontajan hirsilukaalista!
Juuson päivitys saikin lukuisia tykkäyksiä, ja myös kommentteja sateli.
Myös yrittäjämogulina kunnostautunut Jaajo kuittaili nasevasti Juusolle, viitateen viikon päästä (31.3.) alkavaan uuteen Diili-kauteen, jossa hän etsii täysin uutta start up -yritysideaa ja sen vetäjää.
Juusolle hänelle näyttäisi olevan sihteerin paikka avoinna.
- Juuso, voit lähettää kilpailijat sisään, Jaajo kommentoi Juuson kuvapäivitystä.
Juuso vastaa Jaajolle, että arvelee jo lopputuloksen.
- ja sen jälkeen varmastikin parasta että saatan itseni pihalle?
Myös Ylex:n aamujuontaja Juuso "Köpi" Kallio kommentoi julkaisua.
- TILATTIIN TEILTÄ SE HALLIN LATTIAVALU. SIINÄ ON NYT KÄYNYT SILLEEN ET SE ON KESKELTÄ HALKI.. SE ON NELJÄN TUHANNEN NELIÖN HALLI! EI SEN LATTIAN PÄÄLLE VOI RAKENTAA MITÄÄN!!
Juuso Mäkilähde vastaa nimikaimalleen yhtä suureellisesti.
- AAASIA KUNNOSSA
Moni Juuson someseuraajasta jää kaipaamaan miestä aamulähetyksissä.
- Just eilen tästä sun lähdöstä puhuttiin. Onks pakko? Jää vielä! pyysi yksi.
- Jotenkin harmittaa, että lähdet veks! On sujunut niin hyvin. Hyvät kaverukset studiossa eikä kukaan päsmäröi pomona, kommentoi puolestaan toinen.
Ennen Jaajon tuurauspestiä, Juuso juonsi Suomipopin iltapäivässä yhdessä Tinni Wikströmin kanssa. Alkuvuoden Aamulypsy-lähetysten aikana Tinnin juontokaverina oli Juha Perälä.
Jaajo Linnonmaan isyysvapaa alkoi - näin kului ensimmäinen päivä ilman Aamulypsyä - kuva!