Helmi-Leena Nummela sai ikävän taudin uimahallista: "En mee enää ikinä"

Helmi-Leena Nummela
Mainos
Mainos päättyy

Näyttelijä Helmi-Leena Nummela, 35, on tasapainotellut lapsiarjen ja työkuvioiden kanssa tiiviisti.

 

Helmi-Leena Nummela on tasapainoillut kotona ja töissä, ja välillä extrahaastetta tuo myös muuttuvat tilanteet. Helmi-Leena kertookin Instagramin 24 tuntia näkyvissä tarinoissaan ikävästä taudista, joka toi lisäkäänteitä viime päiviin.

- En suosittele kenellekään vatsatautia vaikka nesteenpoistoon tai muuhunkaan tarkoitukseen. En myöskään suosittele kenellekään uimahallia, josta sellaisen saa, Helmi-Leena toteaa.

Mainos
Mainos päättyy

Sinkkukesää viettäneellä Helmi-Leenalla ja Roope Salmisella on 2-vuotias lapsi.

- Oli miellyttävät 2pv 2-veen kanssa sairastaessa. Elämälle kiitos, hän kirjoittaa.

Kyllästynyt sinkkuiluun? Roope Salmisesta eronnut Helmi-Leena Nummela esittää toiveen: "Saa soitella"

Pöpöt on kuitenkin selätetty, ja Helmi-Leena on jo parhaillaan Helsinki-Vantaan lentokentällä. Toisinaan näyttelijän reissut ovat alkaneet kuohuvalasillisella, mutta ei tällä kertaa.

- Mut EIPÄ MITTÄÄ, en vaan mee uimahalliin enää ikinä. Sen sijaan meen Liettuaan töihin, hän kertoo ja lisää:

- Haaveilin skumpasta. Otin kahvin.

Mainos
Mainos päättyy

Helmi-Leena on aiemmin ollut ahkera uimari, joten nähtäväksi jää, kuinka kauan näyttelijän päätös pitää.

Sinkkukesää viettänyt Helmi-Leena Nummela palasi arkeen kalliin harrastuksen parissa

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Helmi-Leena Nummela sai ikävän taudin uimahallista: "En mee enää ikinä"