Näyttelijä Helmi-Leena Nummela, 35, nauttii parhaillaan aurinkoisista keleistä ulkomailla.
Lue myös: Helmi-Leena Nummela tyrmää näyttelijöihin liittyvän stereotypian
Helmi-Leena päivittänyt kuulumisiaan rentoutumisreissultaan Instagramin tarinoissaan. Päivitysten mukaan Helmi-Leena on muun muassa harrastanut iltauintia sekä käynyt kuntosalilla.
- Puolentoista kuukauden tauko treenaamisesta. Vähän yskien lähti liikkeelle ja raajat oli makaronia... (Anteeksi mies taustalla), hän kirjoitti 24 tuntia näkyvässä kuvassaan.
Otoksessa lomailija ottaa kuvaa haara-asennossa istuen peilin kautta. Taustalla näkyy mies polkemassa kuntopyörää ilman paitaa, jalassaan vain lyhyet shortsit.
Lue myös: Shokkiero! Helmi-Leena Nummela ja Roope Salminen: "Parisuhteemme on päättynyt"
Uimista ja aurinkoa
Seuraavat Helmi-Leenan päivitykset keskittyvät auringonottoon ja vesitouhuihin. Kuvapäivityksessä näyttelijä loikoilee aurinkotuolilla pyyhkeen päällä sinisissä bikineissään. Toisessa otoksessa hän pitelee kädestä lastaan uima-altaassa. Kuva on otettu takaapäin, mikä näyttää naisen bikinien alaosan paljastavan pakarat kokonaan.
- Stairs to paradise, lukee kuvatekstissä.
Kaksikko onkin ilmeisesti suuntaamassa kuvassa näkyviin portaisiin, joista mahdollisesti pääsee vesiliukumäkeen.
Seuraava päivitys onkin jo rannalta, aaltojen pauhutessa edessä.
- En kärsi, kuuluu selvitys perjantaina (27.1.) Instagramin tarinoissa.