Tällä asulla piilotat kesäkilot! Muotipoliisi arvioi Hollywood-tähtien raikkaan mekkotyylin: Heidi Klumin kaula-aukko on superantava – katso kuvat!
Seiskan Muotipoliisi syynää tällä kertaa Hollywood-tähtien mekkotyyliä. Nilkkapituinen mekko on oiva tapa piilottaa kesäkilot ja olla silti todella tyylikäs.
Ihastuttava viilennysasu! Näyttelijä Katie Holmes, 40, on soukkaakin soukempi, joten hänen ei tarvitse makkaroitaan piilotella. Zimmermannin pitsisifonkimekko on takuulla ilmava ja sopii sekä arkeen että juhlaan. Pieni miinus tummista, raskaista nilkkureista, jotka eivät Suomenkaan kesään sovi. Arvosana: 9Utopistinen kasvikuvasto! Rohkeana pukeutujana tunnettu näyttelijä Nicole Kidman, 52, näytti pari kesää sitten käsityksen kukkamekoista. Alexander McQueenin jättikasvein somisteltu suoralinjainen luomus herätti ainakin utopistisista kasvilajeista kiinnostuneiden mielenkiinnon. Muille se on voimakkuudessaan outo. Arvosana: 6Lääkäritakki vaihtui länkkärimekkoon! O.C:stä ja Housesta tuttu Olivia Wilde, 35, on tehnyt uuden aluevaltauksen elokuvaohjaajana. Booksmart-leffan mainostuksen myötä Olivia on noussut asusteillaan sarjaan ”seurattavat”. Länkkärihenkisessä mekossa sekoittuvat jännästi 1800-luku ja buddhalaisuus, mutta selkeä kokonaisuus puuttuu. Arvosana: 8Kuin kreikkalainen jumalatar! Näyttelijä Gwyneth Paltrow, 46, ilmestyi heinäkuussa Pariisin muotiviikoilla esittelemään Valentinon mallistoa aina catwalkille asti. Tämä kreikkalaistyylinen mekko on tosin keksitty jo tuhansia vuosia sitten. Asua täydensivät raskaat kultaketjut sekä kaulalla että lanteilla. Arvosana: 10Mökiltä New Yorkin yöhön! Näyttelijä Drew Barrymore, 44, on saanut tervettä uhkeutta vartaloonsa jätettyään huumehuuruisen elämän. Sininen, kukkakuvioinen kietaisumekko on taatusti mukava mökkikäytössä, mutta ei mitenkään sovi New Yorkin yöelämään, vaikka Drew ehkä niin kuvittelikin. Arvosana: 5Kukkamekko saa olla antava! Huippumalli Heidi Klumin, 46, yllä arkinenkin vaate näyttää yleensä juhlavalta. Kevyen luonnollinen kesämekko on Valentinon, ja Christian Louboutinin sandaalit sopivat mekkoon. Syntisyyttä asuun tuo lähes napaan asti antava kaula-aukko. Kokonaisuus ei kuitenkaan lopulta erotu massasta. Arvosana: 7+
Liity uuteen Seiska Klubiin ja lue mehukkaita julkkisuutisia, joihin pääset käsiksi vain Klubin jäsenenä! Rekisteröidy käyttäjäksi!