Upea kaunotar! Petri Kontiolan mysteeriblondin henkilöllisyys selvisi

Ex-lätkätähden kerrotaan löytäneen uuden onnen elämäänsä.
Seiska on seurannut kaiken kansan tunteman Petri Kontiolan, 40, värikkäitä siviilielämän käänteitä. ”Konna” paketoi viime keväänä kunniakkaan kiekkouransa ja erosi samoihin aikoihin vaimostaan Lotta Kontiolasta.
Kun Konnan ja Lotan pitkään kestänyt eroshow tuli lopulta päätökseensä, lätkätähti ei ehtinyt kauaa keikkua sinkkumarkkinoilla. Näin Seiskalle nyt paljastetaan luotettavista lähteistä.
Tampereelta tiedetään kertoa, että rikas lätkäjätkä on viihtynyt kesästä asti huomattavan hemaisevan blondin seurassa. Hän onkin jo entuudestaan tuttu tapaus Seiskan lukijoille.
Uutisoimme syksyllä Konnan vauhdikkaasta viikonlopusta Tampereella, johon kuului myös tulikuumat tunnelmat tuntemattomaksi jääneen vaaleaverikön kanssa. Nyt Seiskalle vakuutellaan, että kyseessä on samainen Konnan uusi naisystävä.

Henkilöllisyys selvisi
Seiskan onnistui myös selvittää kyseisen mysteeriblondin henkilöllisyys. Kävi ilmi, että kyseessä on eräs myymäläpäällikkö, joka ei ole kuitenkaan julkisuudesta tuttu. Siksi emme häveliäisyyssyistä paljasta kaunottaresta sen enempää.
Sen voinee kuitenkin mainita, että Petrin uusi kulta on nelikymppistä kiekkokarjua reilusti nuorempi.
– Petri ja tämä kyseinen likka ovat pitäneet yhtä ainakin alkukesästä asti. On oikeastaan aika yllättävää, ettei tästä kuviosta ole uutisoitu aiemmin, Tampereelta hämmästellään Seiskalle.
– Viimeksi marraskuussa tämä kyseinen blondi vilahti Konnan somessa, kun hän päivitti kuulumisiaan Espanjasta Instagramiin. Konna ei tägännyt likkaa, mutta kyllä moni hänet sieltä uima-altaalta tunnisti, Mansesta vakuutellaan.

Kommentit oudossa valossa
Petrin ja myymäläpäällikön yhteinen onni on siis kuulemma kestänyt jo kuukausikaupalla, jopa yli puoli vuotta. Mikäli näin on, niin Petrin taannoiset kommentit Seiskalle asettuvat hieman erikoiseen valoon.
Konna nimittäin kakisteli kovasti vielä syksyllä, kun Seiskan reportteri kysyi häneltä kohteliaasti biletysviikonloppuartikkelin yhteydessä, mahtaako hän olla vielä sinkku.
– ÖÖ… Niin. Emmää tiiä. En tiiä kyllä nytten, Konna kakisteli puhelimeen.
Seiska ei tavoittanut Konnaa kommentoimaan uutta onneaan. Sen sijaan kiekkomiehen uusi kulta vastasi puhelimeen, mutta löi nopeasti luurin korvaan.