Tässä on Jethro Rostedtin kakkosvaimo – kuvat Aurinkorannikolta

Tässä on Jethro Rostedtin kakkosvaimo – kuvat Aurinkorannikolta

Naimisissa oleva Jethro on viettänyt Espanjassa kaksoiselämää.

Mainos
Mainos päättyy

Kohukiinteistönvälittäjä Jethro Rostedt, 48, on päätynyt jälleen otsikoihin. Ilta-Sanomat paljasti viime viikolla, että Jethro on saanut syytteet kolmesta törkeästä veropetoksesta ja yhdestä perusmuotoisesta veropetoksesta.

IS: Jethro Rostedtia uhkaa vuosien vankeustuomio

Seiskan toimitukseen on tullut säännöllisesti vinkkejä Jethrosta. Espanjassa kebab-kioskia pyörittävän turkulaismiehen railakas elämäntyyli on herättänyt ihmetystä Fuengirolan suomalaisyhteisössä.

– Jetillä tuntuu olevan lähes päivittäin jonkinlaiset bileet käynnissä. Punakkaposkisen kohujulkkiksen olemus on usein riutunut, kun bileet ovat jatkuneet aamuun asti, lähipiiristä kerrotaan.

Mainos
Mainos päättyy

Lue lisää: Epäillään törkeästä rikoksesta! Jethro Rostedtin yökerhobisneksistä rikostutkinta

”Suhde oli julkinen salaisuus”

Seiskan tietojen mukaan Jethron toimintaa on paheksuttu myös hänen näkyvän kaksoiselämänsä takia. Lukuisat lähteet ovat vahvistaneet Seiskalle, että Henna-vaimon kanssa yli 25 vuotta naimisissa ollut Jethro on pitänyt kakkosvaimoa.

– Jethro alkoi toissa vuonna seurustella nuoren suomalaisnaisen kanssa. Pari oli yhdessä lähes vuoden, eivätkä he peitelleet tunteitaan. Suhde oli julkinen salaisuus täällä Fuengirolassa, Seiskalle kerrotaan.

Lue lisää: Jethro Rostedtin salattu kaksoiselämä paljastui: kakkosvaimo Aurinkorannikolla

Jeti istuskeli kakkosvaimonsa kanssa toissa kesänä ravintolan terassilla Aurinkorannikolla. Molemmat nautiskelivat Jethron nimeä kantavaa mallasjuomaa.
Jeti istuskeli kakkosvaimonsa kanssa toissa kesänä ravintolan terassilla Aurinkorannikolla. Molemmat nautiskelivat Jethron nimeä kantavaa mallasjuomaa.

Paljon puhuvia valokuvia

Myös Seiskalle tuli kaksikosta lukuisia vihjeitä. Rakastavaiset bongattiin usein etenkin kosteista illanvietoista. Eräs tarkkasilmäinen Seiskan lukija huomasi kaksikon ränsistyneellä asuinalueella keväällä 2022.

Mainos
Mainos päättyy

– Jeti oli aika nuutuneen oloinen. Tummalla kaunottarella oli täysi työ pitää turkulaismies pystyssä, silminnäkijä ihmetteli.

Parin kuukauden kuluttua Seiska julkaisi kuvat, joissa Jethro mekasti kebab-baarinsa terassilla olutpullo edessään. Kuvissa Jetin vieressä istui tumma nainen, joka on nyt tunnistettu turkulaismiehen kakkosvaimoksi.

Nuutuneen oloinen Jeti kulki kakkosvaimonsa kanssa romanttisesti käsi kädessä Fuengirolassa keväällä 2022.
Nuutuneen oloinen Jeti kulki kakkosvaimonsa kanssa romanttisesti käsi kädessä Fuengirolassa keväällä 2022.

Salasuhde aiemminkin

Jethrolla on ollut ennenkin sutinoita vieraiden naisten kanssa. Muutama vuosi sitten hän viihtyi helsinkiläisen kampaajan seurassa. Seiska julkaisi kaksikosta öiset salakuvat, kun pari käveli romanttisesti käsi kädessä Helsingissä.

Kun paparazzikuva kertoo enemmän kuin 1000 sanaa: kiinteistömoguli Jethro Rostedt ja hehkeä blondi käsikkäin kuutamokävelyllä – kuva!

Mainos
Mainos päättyy

Jethron ja Henna-vaimon avioliitton uutisoitiin olleen tuolloin kriisissä, mutta pari päätti jatkaa yhteiseloa. He eivät ole jättäneet avioerohakemusta käräjäoikeuteen.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan