Tällainen on Natalie Koivun vihkisormus – kuva!

Mikko Koivun uuden vaimon sormessa kiiltää mittava määrä timantteja.
Mikko ja Natalie "Nattie" Koivu saapuivat perjantaina (25.10.) Suomeen Jenkeistä, jossa he olivat viikko sitten menneet naimisiin. Seiska oli pariskuntaa lentokentällä vastassa.
Toisen avioliittonsa solminut Mikko oli vähäsanainen, mutta Nattie oli huomattavasti paremmalla tuulella.

Nattie keimaili
Kun pari oli laskeutunut, Seiska onnitteli luonnollisesti niin Mikkoa kuin Nattieta tuoreesta avioliitosta.
Vaikka Mikko yrmyili, Nattie keimaili ja otti Seiskan onnittelut hymyssä suin vastaan.
– Kiitoksia, Nattie vastasi englanniksi.

Lentokentällä Nattie väläytti myös suomenkielentaitojaan, sillä hän otti Mikon ja erään fanipojan kohtaamisesta yhteiskuvan.
– Yksi, kaksi, kolme, Nattie kuulutti kovaan ääneen kuvaa ottaessa ja esitti suomeksi myös kiitoksensa.

Kallein asuste
Mikko ja Natalie Koivun matkustuseleganssi poikkesi toisistaan. Siinä missä Nattie oli pukeutunut kalliisiin merkkivaatteisiin, Mikko oli sonnustautunut arkisemmin.

Nattie matkusti Minnesotasta Suomeen Gucciin ja Tory Birchin vermeissä, mutta kallein asuste oli kuitenkin vihkisormus.
Nattien nimettömässä kiiluu lukuisa määrä timantteja. Hänen kihlasormuksensa on niin sanottu allianssisormus, jossa timantit kiertävät rungon ympäri. Vihkisormuksena oli yksi iso timantti. Kokonaisuus on varovaisen arvion mukaan noin 10 000 euron luokkaa.

Tuoreen hääparin onnea himmentää ainoastaan se, että välit Mikon ex-vaimoon ovat pahasti tulehtuneet. Siitä kertoo jotain myös se, etteivät Helena Koivun ja Mikon kolme yhteistä lasta osallistuneet isänsä hääjuhlaan.
Mikon ja ex-vaimo Helenan raastavia oikeustaistoja käydään yhä kahdella mantereella, Suomessa ja Yhdysvalloissa.