Salakuva! Iida Vainio ja Archie Cruz yllättivät kaupungilla

Salakuva! Iida Vainio ja Archie Cruz yllättivät kaupungilla

Julkkispariskunta nautti hellepäivästä Helsingin Kalliossa.

Mainos
Mainos päättyy

Mediapersoona Iida Vainio, 21, ja hänen muusikkorakkaansa Archie Cruz eli Arttu Kuosmanen, 33, bongattiin keskiviikkona lounasaikaan Helsingin Kalliosta.

Katso videolta Seiskan Bisneshaukka: Iida Vainio

Silminnäkijä kertoo Seiskalle Archien hurauttaneen Ympyrätalon kupeeseen valkoisella Porschellaan. Kenellekään ei jäänyt epäselväksi, kenen auto on kyseessä: Archie on teippauttanut autoonsa isoilla kirjaimilla oman nimensä sekä kitarakoulunsa yhteystiedot.

– Archiella on taskuparkkeeraus hallussa, sillä hän sai ensiyrittämällä autonsa sujahtamaan tien laitaan, Seiskalle supistaan.

Mainos
Mainos päättyy
Archie pysäköi Porschensa tien laitaan.
Archie pysäköi Porschensa tien laitaan.

Iida-puoliso matkusti pelkääjän paikalla. Silminnäkijän mukaan pariskunta piti pienen tuumaustaon ennen kuin auton ovet avattiin.

Kyytiläisenä matkustanut, pariskunnan puolen vuoden ikäinen pienokainen päätyi Archie-isän kannettavaksi.

– Archie nappasi tyttärensä kuljetuskoppineen tottunein elkein autosta mukaansa, silminnäkijä kertoo.

Helsingissä lämpömittari näytti Archien ja Iidan ulkoilun aikaan 25 astetta. Pariskunta oli sonnustautunut hellepäivään kevyin vaattein.

Kesäisiin asuihin sonnustautunut kaksikko ja vauvansa lähtivät reippailemaan autoltaan.
Kesäisiin asuihin sonnustautunut kaksikko ja vauvansa lähtivät reippailemaan autoltaan.
Mainos
Mainos päättyy

Archien kesätyyliin kuuluivat mustat shortsit ja hihaton paita. Iida askelsi niin ikään mustissa shortseissa ja vaaleanpunaisessa hihattomassa paidassa. Iidan olalla keikkui Louis Vuitton -merkkinen ökylaukku. Kumpikin talsi valkoisissa lenkkareissa.

Julkinen suru

Iida että Archie huomioivat vastikään sometileillään rock-musiikin legendan, Ozzy Osbournen, kuoleman. Ozzy kuoli tiistaina ja hän oli kuollessaan 76-vuotias. Ozzy sairasti Parkinsonin tautia.

Iida ja Archie matkustivat tänä kesänä kuulemaan Ozzya viimeisen kerran. Ozzy Osbournen viimeinen konsertti yhdessä Black Sabbathin järjestettiin Birminghamin Villa Parkissa 5. heinäkuuta.

– Rip Ozzy. Sain Archien ansiosta onneksi vileä mahdollisuuden fiilistellä legendaa livenä. Oli älyttömän hienoa olla Birminghamissa kokemassa historian viimeinen keikka ikinä, Iida kirjoitti Instagramin tarinoissa julkaistun keikkavideon saatteeksi.

Myös Archie jakoi omalla sometilillään kuvia Ozzysta. 24 tuntia näkyvissä Instagramin tarinoissa hän poseerasi nostalgisessa yhteiskuvassa Ozzyn kanssa.

Mainos
Mainos päättyy

Ensimmäinen kesä isänä

Keikkalavoille palanneella Archiella on käynnissä ensimmäinen kesä isänä. Archien ja Iidan esikoistytär syntyi joulukuussa 2024.

Keikkailun ja isyyden yhteensovittaminen vaikuttaa onnistuvan Archielta hyvin.

Seiska sai aiemmin heinäkuussa kuvallisen vinkin, jossa Iida ja vauva olivat katsomassa Archieta tämän valmistellessa illan keikkaansa.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan