Oho! Mikael Forssellin öky-Mersu rutussa – kuva

Arvokas menopeli herättää kummastusta kanssa-autoilijoissa.
Mikael Forssellin valkoinen öky-Mersu on herättänyt ihmetystä Helsingin keskustassa. Arvokkaan menopelin oikea kylki on kärsinyt varsin ikäviä vauríoita. Ajovalot ja myös alumiinivanne on saanut osumaa.
– Miklu ajelee autollaan usein, mutta myös Metti kääntää sen rattia. Kumpihan oli puikoissa onnettomuuden sattuessa, ja kenen syy mahtoi olla, kanssa-autoilijat aprikoivat.

Amazing Race
Metti kisaa parhaillaan Amazin Race Suomen kakkoskaudella, joka esitetään tulevana syksynä Nelosella ja Ruudussa.
Ennen lähtöään Metti kertoi Seiskalle, että häntä on pyydetty useampaan tv-ohjelmaan mukaan, mutta vasta Amazing Race tuntui oikealta. Myös parin valinta oli helppoa; kisaan lähti mukaan Metin lapsuudenystävä Hanna.

Mikael jäi kotiin hoitamaan perheen lapsia. Metti itse ei ole kertaakaan ollut useampaa viikkoa putkeen erossa lapsistaan, ja myöntää suoraan, että ajatus siitä tuntuu kauhealta.
– Täytyy sanoa suoraan, että koko viime viikon olen rääkynyt silmät päästäni. On ollut henkisesti tosi vaikeaa, mutta olen ollut aina luonteeltani sellainen, että kun lähdön hetki lähenee, se lähteminen on aina vaikeinta, Metti myöntää.