Mitä?! Juuso Mäkilähde väsäsi drinkkejä lentoasemalla – kuva

Mitä?! Juuso Mäkilähde väsäsi drinkkejä lentoasemalla – kuva

Juuso nautti tarjoiluista.

Mainos
Mainos päättyy

Juuso Mäkilähde bongattiin blondin seurasta Helsinki-Vantaan-lentoaseman Aspire-loungesta.

– Juuso otti ilon irti ”ilmaisesta” tarjoiluista, sillä hän innostui väsäämään drinkkejä itselleen ja seuralaiselleen, kanssamatkustajat kertovat.

Mitä?! Juuso Mäkilähde väsäsi drinkkejä lentoasemalla – kuva
Mainos
Mainos päättyy

Radio Suomipopin Aamulypsyssä Jaajo Linnonmaan saappaita täyttävä Juuso on tuttu myös monista televisio-ohjelmista. Hän muun muassa juonsi pitkään Selviytyjät Suomi -ohjelmaa. Hän kuitenkin luopui pestistään viime vuonna, ja uusimmalla kaudella hänen tilallaan nähtiin Riku Rantala.

Lisäksi Juuso on ansioitunut Tähdet, tähdet -ohjelman tuomarina. Viime vuonna hän avasi Katsolle sanaisen arkkunsa omasta musiikkitaustastaan.

Hän on soittanut aikoinaan rumpuja Kallojuna-nimisessä grunge-bändissä.

– Se teki aikoinaan lyhyen, mutta menestyksekkään uran Keski-Suomessa. Otimme itsellemme kaiken sen suosion, mitä otettavissa oli, Juuso sanaili.

– Opiskelin myös lyömäsoittimia musiikkiopistossa ja olin yläasteen ja lukion orkestereiden vakiokamaa. Tässä mielessä olen päässyt toteuttamaan unelmiani soittajanakin, Juuso muisteli noin vuosi sitten Katsolle.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan