Mitä ihmettä Tauski touhusi elokuvateatterissa? Kuva!

Mitä ihmettä Tauski touhusi elokuvateatterissa? Kuva!

Verkkariasuinen laulaja yllätti leffa-aulassa.

Mainos
Mainos päättyy

Tauski oli viime viikon torstaina Turussa katsomassa Joker-elokuvaa.

– Ennen elokuvaa Tauski kauhoi ison määrän karkkia pussiinsa. Hän kävi pitkään ja tarkasti läpi karkkihyllyä valitessaan itselleen mieluisia nameja, Aurajoen partaalta kuiskitaan.

Hyvässä kunnossa

Tauski on jo ylittänyt 60 vuoden ikärajan, mutta mies on edelleen hyvässä fyysisessä kunnossa.

Mainos
Mainos päättyy

– Karkkihyllylläkin Tauski näytti sporttiselta, sillä hänellä oli verkkariasu ja lenkkitossut jalassaan, Seiskalle kerrotaan.

Tauski penkoi sporttisena karkkeja.
Tauski penkoi sporttisena karkkeja.

Takavuosina mieheltä toisinaan jäi alkoholin liiallisen käytön vuoksi muutama keikkakin laulamatta, mutta viime vuodet artisti on kunnostautunut tällä saralla esimerkillisesti.

Tauski on myös löytänyt uudelleen vanhan rakkautensa, Henna Peltosen, jonka kanssa hän on pitänyt yhtä.

– Hennaa ei tosin karkkihyllyllä nähty, olikohan hän kenties lippujonossa, vai eikö Joker-leffa häntä kiinnostanut, Seiskalle aprikoidaan.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Mitä ihmettä Tauski touhusi elokuvateatterissa? Kuva!