Kohukansanedustaja joutui "oikeisiin töihin" Ruisrockin VIP-alueella – salakuvat!

Kohukansanedustaja joutui 'oikeisiin töihin' Ruisrockin VIP-alueella – salakuvat!

Fatim on tunnettu kohuista, kuten Helkaman sähköpyörästä ja Taiwanin reissusta. Jälkimmäisessä tapauksessa hän syytti mediaa rasismista. Perään hän antoi palaa vihreiden ”feministisessä kiroiluiltamassa". Ruisrockin VIP-alueella nähtiin seesteisempi Fatim.

Mainos
Mainos päättyy

Ruisrock valtasi jälleen Turun Ruissalon.

Heti perjantaina, festarin avauspäivänä, riitti vipinää ja eturivin artisteja muun muassa Mirellan, Käärijän ja KAJ:n muodossa.

Turkuun löysi tiensä sekä parempaa väkeä että rahvasta.

Seiskan antaumuksellinen lukija bongasi VIP-alueelta kohukansanedustaja Fatim Diarran.

Mainos
Mainos päättyy
Fatim Diarra on osallistunut myös Petollisiin.
Fatim Diarra on osallistunut myös Petollisiin.

Kohuja, kohuja ja kohuja

Iltalehti paljasti helmikuun alussa, että Taiwan maksoi Fatimin ja hänen miehensä lahjamatkan, jonka hinta oli 8 000 euroa.

Vihreiden arvojen puolesta ja ilmastonmuutosta vastaan puhuva Fatim ihmetteli asiasta syntynyttä kohua.

Pian Taiwanin kohun jälkeen Fatim osallistui vihreiden ”kuivan maan risteilyyn”, jonka yhteydessä järjestettiin ”feministinen kiroiluiltama”.

Fatim joutui hommiin, mutta ei vaikuttanut työtä pelkäävän.
Fatim joutui hommiin, mutta ei vaikuttanut työtä pelkäävän.
Mainos
Mainos päättyy

Fatim sauhusi ja pauhusi, ja ehti sanoa vittu-sanan eri muodoissa peräti 11 kertaa 37 sekunnin videopätkässä, joka lähti elämään omaa elämäänsä viestipalvelu X:ssä, kun joku oli jakanut kyseisen klipin sinne.

– Mua vituttaa se, että kun minä teen ihan saman asian, mitä moni muu ihminen tekee ennen minua, mutta ne sattuvat olemaan valkoisia ihmisiä. Ei niistä tule lehtijuttua. Ei siitä vittu tule lehtijuttua, Fatim muun muassa puheli.

Fatim haki myös toisen tuolin kaverilleen.
Fatim haki myös toisen tuolin kaverilleen.

Ydinsanoma oli se, että Fatim koki joutuneensa ihonvärinsä vuoksi kohun keskiöön.

Fatim ei tuolloin halunnut kommentoida Seiskalle millään muotoa ”vittukohua”.

Mainos
Mainos päättyy

Tuolia etsimässä

Yhtä kaikki, perjantaina Fatim ei saanut itselleen ensin paikkaa VIPin ranta-alueella, jotta olisi voinut nauttia Erika Vikmanin keikasta istuen.

– Fatim kävi kyselemässä useammalta porukalta, saako tuolia, ja lopulta parilta porukalta sitten vihdoin onnisti.

Kun työt oli tehty, oli aika huvin.
Kun työt oli tehty, oli aika huvin.

Kuvan kanssa tallentui hetki, jossa poliitikko joutui niin sanotusti oikeisiin töihin.

– Fatim tallusteli läpi VIPin tuoli käsissään ja toisti vielä uudelleen.

Kun työ oli tehty, oli aika nauttia Erikan musiikista.

– Fatim oli selkeästi juhlatuulella: iloinen, juttu luisti ja juomakin näytti maistuvan.

Perjantai-illan päätteeksi Fatim vaappui ystävineen kohti keskustaa.
Perjantai-illan päätteeksi Fatim vaappui ystävineen kohti keskustaa.

"Vaappuivat kohti keskustaa"

Lukija kertoo, että kun oli aika palata festareilta takaisin entisen pääkaupungin keskustaan, oli Fatimin kohtalo jäädä jälleen ilman istumapaikkaa – tällä kertaa vesibussissa.

– Hän tilasi paatin baarista juoman ja siemaili sitä käytävällä. Pian he kuitenkin siirtyivät kannelle, jossa oli tilaa.

– Lopulta Fatim ja hänen ystävänsä vaappuivat kohti keskustaa kesäillassa.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Kohukansanedustaja joutui "oikeisiin töihin" Ruisrockin VIP-alueella – salakuvat!